Lepiej nie kraść ThinkPada

IBM ogłosił, że w swoich notebookach, rozpoczynając od serii T, będzie wbudowywał mechanizmy zapobiegające przechwytywaniu danych ze skradzionych komputerów.

Mechanizmy te będą wbudowane w BIOS i mają utrudnić korzystanie z nielegalnie używanego komputera. Dzięki nim bezpieczniejsze stają się także dane przechowywane w ThinkPadach wyposażonych w tą technologię. Computrace, bo tak się ona nazywa, została opracowana przez firmą Absolute Software Corporation i będzie pozwalała na "namierzenie" i przez to łatwiejsze odzyskanie skradzionego komputera, jeżeli tylko zostanie podłączony do internetu. Będzie też można zdalnie usunąć z niego ważne i tajne dane, aby zapobiec ich nieautoryzowanemu wykorzystaniu.

Aby użyć tych funkcji, użytkownik ThinkPad'a wyposażonego w tą technologię, bedzie musiał zakupić subskrypcję usługi Absolute Computrace bezpośrednio od firmy Absolute lub od IBM oraz skontaktować się z Absolute w celu jej aktywowania.

Firma Absolute gwarantuje - oczywiście pod pewnymi warunkami - że jeżeli nie odzyska skradzionego komputera po 30-60 dniach, zwróci właścicielowi 1000 USD.

Więcej o Absolute Computrace


Zobacz również