Lepiej nie kupuj Samsunga Galaxy S21! Sprawdź, czemu lepiej zaczekać.

Ice universe odpowiedzialny za wiele przecieków dotyczących sprzętu ostrzega przed Samsungiem Galaxy S21. Wszystko przez wadliwe oprogramowanie.

Samsung ostatnimi czasy nie ma szczęścia do oprogramowania. Koreańczycy poinformowali w 2020 roku, że wszystkie flagowe modele od Galaxy S10 wzwyż otrzymają co najmniej trzy duże aktualizacje zmieniające wersje systemu operacyjnego Android. Nie minęło wiele czasu, a Samsung w związku z błędami musiał wycofać betę Androida 11 (sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację) na smartfony z rodziny Galaxy S10.

Samsung Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra
Źródło: xda-developers.com

Samsung Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra

Źródło: xda-developers.com

Na przestrzeni ostatnich tygodni kilka flagowych modeli koreańskiego producenta otrzymało aktualizację do stabilnej wersji Androida 11 z nakładką One UI 3.0. Lista urządzeń do aktualizacji jest długa, a w związku z premierą Galaxy S21 producent postanowił dodatkowo utrudnić sobie zadanie.

Od dłuższego czasu wiemy już, że flagowe modele Galaxy S21, które zadebiutują już 14 stycznia 2021 roku dostarczane będą z preinstalowaną nakładką One UI 3.1, która będzie lekko odświeżoną wersją One UI 3.0 znaną z Galaxy S20 oraz Galaxy Note 20.

W temacie nowego oprogramowania wypowiedział się właśnie Ice universe, który uważa, że lepiej wstrzymać się z zakupem Samsunga Galaxy S21. Jako, że @UniverseIce rzadko się myli, domyślamy się, że problem jest poważny i nie zostanie raczej rozwiązany do czasu premiery, która odbędzie się już za dwa tygodnie.

Ice universe informuje, że korzystał ostatnio z najnowszych nakładek opartych na Androidzie 11. Mowa o One UI 3.0, Xiaomi MIUI 12.5, Oppo ColorOS 11 oraz OriginOS od vivo. Twierdzi on, ze nakładka Samsunga jest bardzo źle zoptymalizowana i działa znacznie gorzej od konkurencji.

We wpisie na Twitterze Ice universe donosi, że jeżeli Samsung nie poprawi płynności działania animacji oraz optymalizacji swojego oprogramowanie rekomenduje on powstrzymanie się od zakupu Samsunga Galaxy S21.

Czy faktycznie Samsung Galaxy S21 będzie działać wolniej od konkurencji? Lata temu Koreańczycy słynęli z przeładowanych nakładek spowolniających sprzęt. Czy te czasy właśnie powróciły? Tego dowiemy się dopiero za 2-3 tygodnie - gdy pierwsze egzemplarze trafią do testerów.

Ciekawą alternatywą dla Galaxy S21 może być Xiaomi Mi 11. Więcej informacji o Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

Źródło: Twitter.com


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10