Lepsza sieć od Ruckusa

Ruckus, producent przełączników WLAN dla małych i średnich przedsiębiorstw, zaprezentował większy przełącznik i uaktualnił oprogramowanie do jego zarządzania, który ma sobie poradzić z pokryciem większej przestrzeni w większej liczbie budynków. W ten sposób chce on wejść na teren do tej pory zajmowany przez takie firmy jak Cisco czy Aruba.

Jest to odpowiedź producenta na potrzeby klientów, którzy potrzebowali dostępu do sieci bezprzewodowej na większej niż do tej pory przestrzeni i w większej liczbie budynków. Obecnie trwają dostawy przełącznika Zone Director 3000 oraz nowej wersji FlexMastera, pozwalającego na zarządzanie wieloma lokalizacjami oraz większą ilością punktów dostępowych (do 250 oraz do 5000 użytkowników w tym samym czasie). Usprawnione zostały również m.in. takie funkcje jak możliwość przemieszczania się klienta z telefonem VoIP pomiędzy budynkami czy dynamiczną zmianę IP bez utraty połączenia.

Obecnie FlexMaster jest w stanie również obsłużyć wielokrotne przełączniki z serii Zone Director, które mogą być zarządzane z oddzielnych stanowisk. Ruckus oferuje również szybki i bezpieczny roaming, przydzielając każdemu urządzeniu z Windows Mobile indywidualny dynamiczny klucz, który nie jest widoczny. Nowością jest również narzędzie do monitorowania wydajności SpeedFlex. Nowe funkcjonalności w oprogramowaniu są dostępne jako aktualizacja dla wszystkich dotychczasowych klientów, również dla tych posiadających najtańsze zestawy.

Ruckus wciąż zamierza oferować niskobudżetowe sieci WiFi w standardzie "n", wykorzystujące tylko jeden kanał o częstotliwości 2,4 GHz. Producent uważa, że taka technologia jest bardziej wydajna niż wielostandardowe produkty konkurentów, oferując przy tym dwa razy większe pokrycie siecią za połowę ceny.