Lepsze filtrowanie z Boris FX 6.0

Najnowsza wersja aplikacji do tworzenia efektów specjalnych i edycji obrazów Boris FX 6.0 oferuje obsługę OpenGL oraz trybu 'dual processor' zarówno dla systemów Mac, jak i Wintel.

Boris FX 6.0, najnowsza wersja programu do edycji obrazów oferuje wsparcie dla OpenGL, pracy w trybie 'dual processor' dla systemów Mac i Windows, a wersja makowa wyposażona została w rozszerzenia AltiVec dla systemów G4. Boris FX współpracuje z Adobe After Effects, Adobe Premiere, Apple Final Cut Pro i innymi aplikacjami do edycji plików wideo. Zestaw filtrów powiększył się poza tym o naturalne efekty jak np. Fire, Rain, Snow, Stars i 3D Image Shatter oraz dodatkowe filtry oświetlenia i narzędzia kompozycyjne takie jak 'motion blur' , obsługa audio oraz wtyczek wideo innych producentów. Narzędzia kompozycyjne oferują 27 trybów aplikowania efektów na warstwy oraz opcję Smart View do dynamicznego uaktualniania podglądu parametrów animacji w ścieżce czasu.

Funkcja importu plików audio i opcje odtwarzarki umożliwiają kontrolę trybów wyświetlania ścieżek dźwiękowych i synchronizację audio z efektami animacyjnymi w czasie rzeczywistym. Wtyczki wchodzące w skład pakietów wyprodukowanych dla Adobe After Effects przez firmy trzecie mogą być teraz stosowane we wszystkich systemach NLE obsługiwanych przez BorisFX 6.0, gdzie pojawiają się jako opcje menu Filters. Program ma być dostępny w tym miesiącu w cenie 495 USD, za wersję Boris FX Professional trzeba będzie zapłacić 995 USD, natomiast uaktualnienie kosztuje 199 USD.

www.borisfx.com


Zobacz również