Lepsze idg.pl - zapraszamy

Czekaliśmy miesiące, by móc to napisać... Witamy w nowym, lepszym idg.pl! Mamy nowoczesny wygląd, centra tematyczne i odremontowany dział download. Poprawiliśmy wygląd newsa i przejrzystość. Wreszcie, przygotowaliśmy dla Was dwie witryny tematyczne - biznes (BIZ) i rozrywka (FUN).


Cieszymy się z naszej nowej odsłony, bo jest właśnie taka, jakiej chcieliśmy - elegancka i przejrzysta. Najlepiej będzie jednak, jeśli sami przekonacie się, co nowego w idg.pl i dlaczego sądzimy, że szybko polubicie nasz nowy wygląd. Zapraszamy w podróż po najnowszych możliwościach portalu.

7 najważniejszych cech odmienionego idg.pl

Lepsze idg.pl - zapraszamy

1. Nowoczesny wygląd

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to lekki wygląd strony, skrojony na miarę XXI wieku. Robiliśmy wszystko, żeby Wam się spodobał. Jak widać, rewitalizacji poddaliśmy mnóstwo elementów, zaczynając od logo idg.pl, a kończąc na każdym linku i tabelce.

Zobacz również:

  • Piwo od Elona Muska? Powstaje GigaBier

Na nowej "jedynce" najważniejsza jest ekspozycja treści. W górnym menu wybrać możesz jeden z działów idg.pl lub centrum tematyczne, a w środku najświeższe i najciekawsze tytuły wraz z krótkimi opisami. Nieco niżej, w rubrykach "Porady" i "Programy", zobaczysz co nowego w świecie aplikacji i codziennie poznasz kolejny ciekawy trik, który przyśpieszy Twoją pracę.

Lepsze idg.pl - zapraszamy

2. Rotator newsów

Chcieliśmy zrobić coś, by najważniejsze dla Was newsy, zostały bardziej wyróżnione. Stworzyliśmy rotator, który w redakcji pieszczotliwie nazywamy "telewizorkiem". W jednym, centralnie położonym oknie, wyświetlamy 5 tematów dnia z ostatniego tygodnia. Do każdego z nich, dołączona jest ilustracja i krótka zajawka, więc nie klikniecie już w żaden niewłaściwy tytuł.

3. Dwie nowe witryny tematyczne

Odkąd pamiętamy, na idg.pl wchodzili odbiorcy śledzący biznesowy aspekt IT i internauci zainteresowani zabawą i rozrywką. Aby ułatwić wszystkim dotarcie do interesujących materiałów, przygotowaliśmy dwie części idg.pl - BIZ i FUN, które możecie przełączać przyciskami na górze strony (na lewo od logo idg.pl). Oczywiście, można również skorzystać z wszystkich treści, wybierając środkową część WWW.

Lepsze idg.pl - zapraszamy

4. Nowy dział download

Wiemy, że jedną z Waszych ulubionych części idg.pl są też Programy - nasz dział plików do pobrania dla systemów Windows, Mac i Linux. Download idg.pl doczekał się gruntownego remontu! Zaglądając tam, warto zwrócić uwagę na przejrzysty podział kategorii, najczęściej pobierane programy i lepszy wygląd podstron programów wraz z informacją o nowych wersjach i aplikacjach z tej samej kategorii.

Mamy nadzieję, że szybko dodacie programy idg.pl do zakładek. W końcu, niełatwo o kilkadziesiąt tysięcy starannie uporządkowanych programów na wszystkie systemy operacyjne i coraz więcej aplikacji na smartfony i telefony komórkowe.

Lepsze idg.pl - zapraszamy

Bezpieczeństwo IDG.pl - centrum, w którym wszystkie informacje o zagrożeniach i sposobach walki z wirusami, zebrane są w jedno miejsce.

5. Centra tematyczne

Chcemy, byście szybciej mogli odszukać interesujące wiadomości. Dokonaliśmy więc podziału treści na bloki tematyczne, takie jak: bezpieczeństwo, 3D, mobile, przeglądarka, komunikator, nauka i zakupy. Każdy z nich ma teraz swój własny, łatwy do zapamiętania adres. Szukając "sterowników", wystarczy wpisać sterowniki.idg.pl, a sprawdzając specyfikację "laptopa", po prostu wybieramy: laptop.idg.pl.

W centrach wszystkie testy, recenzje i polecane programy powiązane są tematycznie z wybranym działem technologii. Dzięki temu, łatwiej nawigować w poszukiwaniu ciekawych dla siebie informacji.

Lepsze idg.pl - zapraszamy

6. Przejrzysta prezentacja treści

Choć nasi graficy starali się o najdrobniejsze szczegóły, wierzymy, że najważniejsza jest treść. Dlatego właśnie, zrobiliśmy wszystko, by ułatwić Wam dostęp do naszych najlepszych materiałów. Poza "telewizorkiem" z najciekawszymi, pogłębionymi tekstami, podziałem BIZ/FUN i centrami - wprowadzamy też przeglądanie materiałów po słowach kluczowych (tagi), wygodną nawigację okruszkową i najczęściej czytane artykuły.

7. Nowy wygląd newsa

Na deser zostawiliśmy sobie wygląd newsa, który również uległ sporym zmianom. Przede wszystkim, do każdego tekstu wstawiamy teraz tabelę z najciekawszymi, bardziej lub mniej powiązanymi tematycznie tekstami. Dzięki temu, jeśli zainteresuje Was temat, szybko możecie poszerzyć wiedzę, klikając w jeden z linków należących do rubryk: "Polecamy", "Zobacz też" i "Więcej informacji".

Nasze newsy połączyliśmy z serwisami społecznościowymi, więc szybko możecie podzielić się wiadomością na facebooku, blipie, twitterze i jednym z 287 innych serwisów!

To nie koniec nowości

"Chcieliśmy, by nowe idg.pl było eleganckim, nowoczesnym portalem dla wszystkich miłośników IT i nowych technologii. Najważniejsza dla nas była taka ekspozycja treści, by każdy czytelnik łatwo i szybko dotarł do interesujących go informacji. Stąd podział portalu na sekcje, nowe centra tematyczne oraz duży nacisk położony na sprawy społeczności internetowych. Oczywiście - nowa odsłona idg.pl to dopiero pierwszy krok - już w najbliższych tygodniach zaprezentujemy nowe funkcje strony, z którym - mamy nadzieję - zadowoleni będą wszyscy użytkownicy" - mówi Krzysztof Pietrzak, Redaktor Naczelny idg.pl.

Krzysztof Cegliński, IDG Online Director, dodaje: "Nowe idg.pl to także nowoczesne wielkopowierzchniowe formaty reklamowe. Wprowadzamy wideboard (940x300), halfpage (300x600), ale nie zapominamy o formatach layerowych. Wraz z newsletterem i stroną IDG na Facebooku, możemy też zaangażować czytelników w akcje specjalne, konkursy itp. Już w starej wersji serwisu testowaliśmy społecznościowe podejście do reklam. Dwutygodniowy konkurs oparty na akcentowaniu pozytywnych emocji związanych z produktem zakończył się 2000 tysiącami zgłoszeń oraz 50 tysiącami odsłon. Z ciekawych nowości wymienić też trzeba targetowanie behawioralne kampanii w ramach całej sieci reklamowej IDG".

Mamy nadzieję, że nowe idg.pl przypadnie Wam do gustu. Opinie czytelników są dla nas na wagę złota, bo wciąż trwają beta-testy, a my nadal pracujemy nad jeszcze ładniejszym i bardziej przejrzystym portalem.

Lepsze idg.pl - zapraszamy