Lepsze nagrywanie z LightSpeed2

Yamaha poinformowała, że dzięki zastosowaniu technologii P-CAV, jakość wypalania płyt w nowych modelach nagrywarek uległa znacznej poprawie.

Yamaha Electronics oficjalnie potwierdza fakt, że dzięki zastosowaniu najnowszej technologii P-CAV czyli 'Partial Constant Angular Velocity' w napędach z serii LightSpeed2, niezawodność i jakość nagranych płyt uległa poprawie. Według informacji uzyskanych od producenta P-CAV zapewnia gładszą i stopniową akcelerację liniową co powoduje, że w odróżnieniu od napędów stosujących tradycyjną technologię CLV ('Zone-Constant Linear Velocity') proces nagrywania nie jest uzależniony od tymczasowych stanów lasera i miejsca zapisywania na płycie, a co za tym idzie nie powoduje błędów zapisu. Dodatkowo stosując system 'SafeBurn' napęd wyposażony w 8MB bufor zapewnia stały zapis danych nawet przy krótkotrwałym zawieszeniu systemu, kiedy to zapis informacji rozpoczyna się od momentu w którym przepływ danych został zatrzymany.

Napęd LightSpeed2 po raz pierwszy zaprezentowany został w maju bieżącego roku i pozwala na zapisywanie krążków CD-R z prędkością 20x, CD-RW 10x, natomiast ich odczyt odbywa się przy 40x szybkości. W sprzedaży dostępne są modele zewnętrzne i wewnętrzne korzystające z interfejsu ATAPI, SCSI, USB 2.0 i FireWire.

www.yamaha.com


Zobacz również