Lepsze narzędzia w Image Processing Factory

RealViz ogłosiła wydanie uaktualnionych wersji trzech narzędzi wchodzących w skład pakietu Image Processing Factory.

Firma RealViz, producent pakietu oprogramowania graficznego Image Processing Factory, ogłosiła wydanie uaktualnionych wersji trzech oferowanych w pakiecie narzędzi do edycji plików graficznych. Programy MatchMover i ImageModeller zostały wyposażone w nowe funkcje, a narzędzie Stitcher będzie dostępne w panoramicznej wersji przystosowanej do technologii Kaidan. Wszystkie trzy narzędzia będą po raz pierwszy zaprezentowane na targach NAB w Las Vegas.

MatchMover służy do śledzenia ruchu kamery [camera tracking] i w nowej wersji oferuje tę opcję w trzech wymiarach czyli identyfikuje odpowiednie cechy 2D w oryginalnych sekwencjach i rekonstruuje je do scen trójwymiarowych z zachowaniem ruchu kamery. Wybór ścieżki oraz 'tracking' 2D i 3D odbywa się automatycznie. Z kolei ImageModeller, który służy do budowania modeli 3D z dwuwymiarowych fotografii, został zaopatrzony w obsługę panoramy 360 x 360 stopni. Użytkownicy mogą teraz zaimportować panoramiczne sześciany stworzone za pomocą Stitchera i 'wyekstraktować' z nich modele i tekstury oraz stworzyć np. trójwymiarowy model pokoju z wykorzystaniem jedynie dwóch panoram sfotografowanych z dwóch różnych punktów.

Sticher natomiast stworzony został do przyspieszania i ułatwiania pracy z pakietem oraz zwiększania jakości plików wynikowych. Użytkownicy nie muszą już ręcznie umieszczać obrazów w panoramach, a jedynie wprowadzić podstawowe informacje jak ilość obrazów i poziomych linii. Narzędzie Stitcher automatycznie decyduje gdzie powinien być umieszczony dany obraz i 'zszywa' je razem.

MatchMover kosztuje 4,495 GBP + VAT, ImageModeller 3,125 GBP + VAT, a Stitcher 500 GBP + VAT.

www.realviz.com


Zobacz również