Lepsze płytki z domu niż z fabryki

Według inżynierów z Philips Electronics płyty CD nagrywane na biurowym czy domowym sprzęcie niebawem będą posiadały lepszą jakością od seryjnych krążków produkowanych w fabrykach.

Holenderski gigant elektroniczny Philips Electronics, przedstawi podczas targów CeBIT technologię Thermo Balanced Writing [TBW], która optymalizuje proces wypalania krążka i zapewnia integralność danych zapisywanych na CD. 'Dzięki TBW płytki wypalana na domowym komputerze będą posiadały lepszą jakość od tych tłoczonych w fabrykach', twierdzi Benno Tieke, fizyk z Philips Research Laboratories.

TBW to system składający się z opracowanego i opatentowanego przez Philipsa sprzętu i oprogramowania, które analizuje czystą płytę CD po włożeniu jej do nagrywarki i określa optymalne warunki i prędkość zapisu danych w oparciu o typowy proces zmian cieplnych podczas wypalania.

Technologia TBW będzie stosowana we wszystkich urządzeniach CD-R i CD-RW produkowanych przez Philipsa, włącznie z tym stworzonymi przez OEM. Wraz z premierą TBW Philips ma zamiar również przedstawić nowy model 12 x napędu CD-RW.

www.philips.com


Zobacz również