Lepsze projektory FullHD już wkrótce

Koncern Seiko Epson opracował nowe panele LCD siódmej generacji o rozdzielczości FullHD przeznaczone do projektorów. Dzięki nim, już wkrótce pojawią się nowe modele projektorów oferujące jeszcze lepszą spójność obrazu, lepsze odwzorowanie barw i wyższy kontrast.

Nowe panele LCD HTPS mają przekątną 0,7 cala i wyposażone są w ulepszoną technologię C2Fine znaną m.in. z paneli LCD stosowanych w projektorze Epson EMP-TW1000 (generacja D6). W stosunku do poprzednich paneli o tej samej rozdzielczości, nowe (D7) cechuje o 20% mniejsza "siatka" łącząca poszczególne piksele matrycy. Dzięki temu mamy do czynienia z mniejszymi stratami światła przepuszczanego przez matrycę LCD, a co za tym idzie, możliwe jest uzyskanie wyższej jasności przy wykorzystaniu lamp o tej samej mocy co w projektorach aktualnie dostępnych.

Lepsze projektory FullHD już wkrótce

Panele D7 Seiko Epson o rozdzielczości FullHD. Przeznaczone do stosowania w projektorach

Oczywiście można też zachować aktualnie oferowaną jasność przy zastosowani lamp o mniejszej mocy. Nowością jest także zastosowanie 12-, a nie 10-bitowego przetwornika wideo zintegrowanego z panelem. Dzięki temu możliwa staje się reprodukcja 68,7 mld kolorów, podczas gdy przetwornik 10-bitowy oferował odtworzenie 1,1 mld kolorów. Zwiększa się także zakres gradacji barw - z 1024 do 4096 stopni.

Zobacz również:

  • Recenzja: Projektor też może być mobilny. Recenzja Samsung The Freestyle
  • Panele LCD odchodzą do lamusa? Decyzja Samsunga nas nie dziwi