Lepsze zarządzanie bitcoinami na Samsungach Galaxy

Firma Samsung ogłosiła, że użytkownicy blockchaina będą mogli zarządzać wirtualnymi środkami w portfelach smartfonów Samsung Galaxy. Co zmienia aktualizacja?

Lepsze zarządzanie bitcoinami na Samsungach Galaxy

Po wypuszczeniu serii Galaxy S10 w 2019 r., portfel Samsung Blockchain rozrósł się, aby obsługiwać najpopularniejsze kryptowaluty, w tym: Bitcoin, Ethereum, tokeny ERC, tokeny Tron (TRX) i TRC. Użytkownicy Galaxy będą mogli przeszukiwać aplikacje blockchain (DApp) i otrzymywać rekomendacje w różnych kategoriach (finanse, zabezpieczenia, media społecznościowe itd.), ponieważ będą one kompatybilne z portfelem Samsunga. Portfel Blockchain od firmy Samsung stanie się centralnym punktem dla osób zarządzających wieloma środkami z innych portfeli.

Firma postawiła też na ochronę prywatnych kluczy używanych przy kryptowalutach, które zabezpieczać będzie platforma Samsung Knox. Dzięki temu użytkownicy będą mogli importować i zarządzać wszystkimi swoimi zasobami kryptowalut i DApps w jednym, łatwym w użyciu i bezpiecznym miejscu. Całość wymaga smartfona Samsung z Androidem 9.0 Pie lub nowszym, a dostęp będzie ograniczony regionalnie. Dostępność usługi w Polsce pozostaje nieznana.

Zobacz także: Gdzie kupić Bitcoina i Ethereum?

Źródło: androidauthority.com