Lepszy laptop z platformą AMD, czy Intela? Sprawdź i sam zdecyduj

Lepiej kupić laptopa zbudowanego w oparciu o platformę AMD, czy platformę Intela? Samsung postanowił zapewnić swoim klientom dosyć interesujący wybór.

Amerykańscy konsumenci decydujący się na zakup 13-calowego laptopa Samsung Series 5 z procesorem Intela otrzymali od koreańskiego producenta bardzo interesującą alternatywę w postaci odświeżonej wersji modelu zbudowanego w oparciu o platformę AMD.

O ile bowiem decydując się na pierwszy z nich mogą liczyć na moc obliczeniową CPU na wyższym poziomie (Intel i5 Ivy Bridge), o tyle ten drugi, który wyposażony został w układ Radeon HD 7500G, zapewnia lepsze osiągi graficzne niż układ Intel HD 4000.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]
  • Arc A770 i A750 - ile kosztują? Gdzie kupisz? [28.06.2023]

Oznacza to więc, że w przypadku laptopa, który jest sporadycznie wykorzystywany do gier, platforma Intela jest bardziej atrakcyjna. Jeżeli jednak ma on często wyświetlać na ekranie wirtualny świat intensywnie wykorzystując moc karty graficznej, lepszym rozwiązaniem będzie model oparty o konkurencyjną platformę AMD.

To jednak nie wszystkie atuty za nią przemawiające. Laptop z procesorem AMD jest bowiem dodatkowo o 100 dolarów tańszy od swojego "intelowskiego" odpowiednika stając się bardzo atrakcyjną ofertą zapewniającą w pewnych zastosowaniach odpowiedni balans pomiędzy wydajnością GPU i CPU.

Zresztą sami porównajcie specyfikację tych dwóch komputerów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: