Letni pecet

Ruszamy na wakacje, ale nie zostawiamy naszych ukochanych elektronicznych gadżetów w domach. Wręc przeciwnie, uzbrajamy się w nie po zęby aby przyjemniej spędzić czas i bec w kontakcie z bliskimi, oddalonymi od nas czesto o tysiace kilometrów.


Ruszamy na wakacje, ale nie zostawiamy naszych ukochanych elektronicznych gadżetów w domach. Wręc przeciwnie, uzbrajamy się w nie po zęby aby przyjemniej spędzić czas i bec w kontakcie z bliskimi, oddalonymi od nas czesto o tysiace kilometrów.

Dystrybutorzy notebooków twierdzą, że laptop bez wbudowanej kamery internetowej to towar trudny do sprzedania. Zaskakujące?

Raczej nie. Ze względu na popularność i w Polsce, i na świecie - komunikatorów wydaje się zjawiskiem normalnym.

Te programy już dawno przestały służyć tylko do wysyłania wiadomości tekstowych, szybkie łącza dostępne prawie omymi, znajdującymi się na różnych. Pamiętajcie jednak kamery instalowane nawet w lepszych notebookach oferują bardzo zeciętną, najczęściej wręcz słabą jakość obrazu.

Jeśli chcecie, idziała na monitorze waszą opaleniznę i mogła rozpoznać, w jakiej jesteście formie, lepiej zainteresujcie się którymś z miniaturowych, przenośnych urządzeń, jakie polecamy w naszym wakacyjnym technologicznym przewodniku. Znajdziecie tam również rekomendowane przez nas dźwiękowe, wygodne, idealnie sprawdzające się słuchawki przewodowe i bezprzewodowe, a także całą masę innych przydatnych akcesoriów, takich jak poręczne i bezpieczne torby na komputery, dobre przenośne głośniki itp. Podobny przewodnik przygotowaliśmy w ubiegłym roku, a produkty, jakie się w nim znalazły, wciąż są dostępne w sklepach.

Postanowiliśmy umieścić go na płycie dołączonej do magazynu w wygodnych do czytania plikach PDF. W wydaniu papierowym możecie ponadto zapoznać się ze specjalnym suplementem, poświęconym monitorom LCD. Przedstawiamy nowości technologiczne, a także test ponad 30 modeli LCD o rozmiarach przekątnej ekranu od 19 do 24 cali. Na razie 19-calowe ekrany są najpopularniejsze, lecz naszym zdaniem wkrótce rozpocznie się prawdziwy boom na superwygodne w użytkowaniu, panoramiczne "dwudziestki" i "dwudziestki czwórki". Warto wiedzieć, co oferują, i być dobrze przygotowanym do dokonania odpowiedniego wyboru. .Wakacje to także czas, gdy robimy najwięcej djęć. Teraz praktycznie już tylko cyfrowych, dlatego kupno odpowiedniego apratu jest sprawą najwyższej wagi. Brzydkie zdjęcia to częściowo zmarnowany urlop, lecz nasz test w trzech kategoriach cenowych umożliwi wam wybór odpowiedniego modelu.

Najlepsze w testach

<hr>

EIZO FlexScan S1931

Informacje Alstor, tel. 022 6754510,http://www.alstor.com.pl Cena 1950 zł

Najlepszy model 19-calowy LCD naszego testu. Monitor, który nie ma słabych stron, choć przyznajemy - do najtańszych nie należy. Jego parametry są nawet lepsze, niż deklaruje producent, a dotyczy to m.in. współczynnika kontrastu, który osiąga rekordowy wynik 1100:1. Panel dysponuje krótkim czasem reakcji.

<hr>

Panasonic Lumix DMC-FZ 50

Informacje Panasonic, tel. 0801 351 903http://www.panasonic.pl Cena 1771 zł

Jedną z najciekawszych cyfrówek jest sztandarowy kompakt Panasonica. Lumix DMC-FZ 50 zwyciężył w kategorii aparatów kosztujących 1500-2000 zł. Wyposażono go w 12-krotny zoom oraz optyczny stabilizator obrazu MEGA O.I.S. Aparat dysponuje dziesięciomilionową matrycą CCD o przekątnej 1/1,8-calowej.

<hr>

Genius Remote 600

Informacje Genius,http://www.geniusnet.com Cena 120 zł

Pilot uniwersalny, który może się nauczyć kodów do sterowania różnymi urządzeniami, nie musi być ubogo wyposażony albo kosztować fortuny. Genius Remote 600 ma duży dotykowy ekran, może zastąpić sześć innych pilotów i ma pełny zestaw przydatnych funkcji z możliwością tworzenia rozbudowanych makr włącznie.