Lewitująca lampa LED rodem z filmu Powrót do przyszłości

Lewitująca lampa firmy Light-Light to niezwykle elegancka implementacja pomysłu rodem z Powrotu do przyszłości.

Lewitująca lampa LED

Mieliśmy już Nike Air Mag czyli buty Marty’ego McFly’a z filmu Powrót do przyszłości 2. A pamiętacie słynną lewitującą deskolotkę z filmu Powrót do przyszłości 2? Co prawda latających deskolotek jeszcze się nie dorobiliśmy (to kwestia czasu), ale mamy już lewitujące lampy...

Deskolotka z Powrotu do przyszłości

Deskolotka z Powrotu do przyszłości

Lewitująca lampa LED - jak to działa?

Jak działa urządzenie firmy Light-Light? Górna część lampy unosi się nad znajdującą ie poniżej resztą lampy. W jaki sposób lampa lewituje? Sercem tego rozwiązania są elektromagnesy, które firma Light-Light wbudowała w lampę wraz ze specjalnym kontrolerem, który zapobiega “ucieczce" w bok górnej części lampy. Zresztą zobaczcie sami jak to dział na filmiku. Lampa korzysta z technologii LED, zapewniając jasne światło, które bardzo łatwo dopasować do nastroju.

Lewitująca lampa tylko dla zamożnych?

Wszystko pięknie. Lewitujące lampy, przyszłość pełną gębą na wyciągnięcie ręki, a raczej portfela. Tyle, że zdecydowanie tego grubszego, bo cena tej zabaweczki to aż 980 EUR czyli dużo ponad 4 tys. zł.

Lewitująca lampa - czy lewituje bez prądu?

Swoją drogą, ciekawe co się stanie, kiedy zabraknie prądu? Czy górna część lampy z hukiem wyląduje na podłodze? A może w środku kryje się jakaś zapasowa bateria?

Deskolotka z Powrotu do przyszłości

Deskolotka z Powrotu do przyszłości

Ja jednak wolałbym futurystyczną deskolotkę niż lewitującą lampę - od dzieciństwa jestem miłośnikiem trylogii Powrót do przyszłości Roberta Zemeckisa.