Lexar: 45 MB/s i 8 GB pojemności na karcie CF

Firma Lexar zaprezentowała nową serię kart CompactFlach z rodziny Professional UDMA. Co ważne, nowości charakteryzują się bardzo dużą wydajnością, pozwalającą na zapis danych z prędkością 45 MB/s.

Lexar Professional UDMA 300x CompactFlash (tak brzmi pełna nazwa nowej rodziny kart) to nowa seria, składająca się z trzech modeli. Oferują one możliwość zmagazynowania 2, 4 lub 8 GB danych. Nowości, które przeznaczone są głównie do zastosowania w profesjonalnej fotografii, oferują prędkość zapisu sięgającą 45 MB na sekundę.

Nowości firmy Lexar (źródło: akihabaranews.com)

Nowości firmy Lexar (źródło: akihabaranews.com)

Producent zaprezentował też dwa czytniki przeznaczone do obsługi nowych, ultraszybkich kart - Professional UDMA FireWire 800 Reader (CompactFlash Type I, II, MicroDrives i UDMA CompactFlash) i Professional Dual-Slot USB 2.0 Reader (SD, SDHC, CompactFlash i UDMA CompactFlash). Warto zauważyć, że model drugi różni się od pierwszego nie tylko obsługiwanym interfejsem ale również zastosowaniem dwóch gniazd (mogą pracować jednocześnie) na karty pamięci.

Czytnik FireWire powinien trafić do sprzedaży w kwietniu w cenie 80 USD, natomiast dwuslotowy model USB - dwa miesiące później (będzie kosztował 50 USD). Niestety ceny kart CF (trafią do sprzedaży w kwietniu) nie zostały podane.

Więcej informacji na temat nowości można znaleźć na stronie producenta.