Lexar: 45 MB/s z nową 16-gigabajtową kartą CF

Z myślą o posiadaczach cyfrowych lustrzanek firma Lexar zamierza wkrótce wprowadzić na rynek nową kartę pamięci CompactFlash. Ma się ona cechować dużą pojemnością wynoszącą 16 GB.

Nowa karta przeznaczona jest na rynek cyfrowych lustrzanek. Wykorzystuje ona protokół UDMA (Ultra Direct Memory Access) i pozwala na zmagazynowanie 16 GB danych. Cechuje się również dużą wydajnością zapewniającą ich transfer z prędkością sięgającą 45 MB/s (300x).

"Wyposażone w matryce o dużej rozdzielczości cyfrowe lustrzanki zapisują zdjęcia w postaci plików, które zajmują coraz więcej miejsca. Profesjonalni fotografowie pragną wykonywać zdjęcia w najlepszej jakości oraz przez jak najdłuższy okres i to bez potrzeby zmieniania kart, czy też podłączania aparatu do komputera i transportowania plików na jego dysk" - tłumaczy Jeff Cable z firmy Lexar. "Nasza nowa karta pamięci - Lexar Professional UDMA 300x 16GB CompactFlash - pozwala fotografom zapomnieć o wymianie kart podczas fotografowania oraz zapewnia szybszy transfer zdjęć" - dodaje Cable.

Nowa, 16-gigabajtowa karta CompactFlash powinna trafić do sprzedaży pod koniec tego miesiąca. Niestety jej przewidywana cena nie została podana. Wiadomo natomiast, że producent obejmie ją dożywotnią gwarancją.


Zobacz również