Lexar JumpDrive Secure II - teraz z wyświetlaczem

W ofercie firmy Lexar pojawiła się nowa pamięć przenośna - JumpDrive Secure II Plus. Urządzenie wyposażone zostało w niewielki wyświetlacz, informujący o wykorzystanej pojemności.

JumpDrive Secure II Plus

JumpDrive Secure II Plus

JumpDrive Secure II Plus (podobnie jak model JumpDrive Secure II) pozwala użytkownikowi na zabezpieczenie swoich danych specjalnym oprogramowaniem (Lexar Secure II), wykorzystującym 256-bitowe kodowanie w standardzie AES - Advanced Encryption Standard. Ponadto urządzenie umożliwia skorzystanie z narzędzia o nazwie File Shredder, które gwarantuje bezpowrotne wykasowanie wybranych plików.

Co ciekawe, nowość wyposażono w niewielki wyświetlacz, informujący o wykorzystanej pojemności. Bazuje on na technologii firmy e-Ink, która umożliwia mu działanie nawet po odłączeniu od komputera (energia pobierana jest tylko w momencie zmiany wyświetlanego obrazu).

JumpDrive Secure II Plus (kompatybilny z systemami Windows i Mac OS)dostępny jest w kilku wersjach pojemnościowych - 512 MB, 1 GB, 2 GB i 4 GB (wkrótce dołączy do nich model 8-gigabajtowy). "Najsłabsza" została wyceniona na 20 USD.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.