Lexar Media i Olympus razem

Lexar Media, producent filmów i urządzeń połączeniowych dla cyfrowej fotografii przedstawiła plany współpracy z firmą Olympus oraz nową kartę USB Memory Stick Reader.

Nowa karta Memory Stick zaprezentowana przez firmę Lexar Media łączy się z komputerami Macintosh i PC poprzez port USB i oferowana jest w wariantach 16MB, 32MB i 64MB.

Oprócz tego, na początku bieżącego miesiąca Lexar ogłosiła plany współpracy z firmą Olympus nad modelami aparatów cyfrowych oraz zawarcie porozumienia dotyczącego licencjonowania opracowywanych technologii i produktów. Firmy zamierzają m.in. wspólnie stworzyć cyfrowy film 'następnej generacji', który ma być stosowany w przyszłych modelach aparatów fotograficznych Olympusa. Produkty filmowe będą opatrzone znakiem firmowym Lexar Media, a Olympus otrzyma licencję na opatentowaną przez partnera technologię.

Licencja dotyczy technologii wykorzystywanej w produkcji cyfrowych kart przez lub dla Olympusa oraz pełnego zestawu profesjonalnych i konsumenckich produktów. Cyfrowe filmy Lexar Media będą sprzedawane w Japonii wraz z wszystkimi modelami aparatów fotograficznych oferowanych przez Olympusa.

www.digitalfilm.com


Zobacz również