Lexar debiutuje z kartą pamięci klasy A2 w standardzie microSD o rekordowej pojemności

Jeśli szukacie wyjątkowo pojemnej karty pamięci microSD, która nadaje się do przechowywania aplikacji oraz gier w urządzeniu mobilnym, Lexar ma dla was propozycję. W ofercie firmy zadebiutował właśnie nośnik 512 GB z oznaczeniem A2. Producent twierdzi, że to pierwszy taki egzemplarz na świecie.

Karta pamięci microSD Lexar 512 GB w klasie A2

Oznaczenie A2 (Application Performance Class 2) informuje nas o liczbie jednoczesnych operacji wyjścia i wejścia (IOPS - Input/Output Operations per Second). Ten parametr ma ogromne znaczenie, jeśli chcemy używać nośnika microSD do przechowywania aplikacji oraz gier i stałej komunikacji z wewnętrzną pamięcią. W przypadku A2 możemy liczyć na 4000 IOPS przy odczycie oraz 2000 IOPS przy zapisie danych.

Dla porównania obecnie dostępne na rynku nośniki danych microSD oferują zazwyczaj klasę A1, która może zagwarantować 1500 IOPS przy odczycie i 500 IOPS przy zapisie. Nowy produkt Lexar nadaje się również do pracy z wideo 4K za sprawą standardu V30. Zapewnia stały zapis z prędkością 30 MB/s. Tego typu karty oferuje już Samsung (model Evo+ z oznaczeniem UHS-I U3) oraz PNY.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Jednak żaden z dotychczas dostępnych modeli nie może się pochwalić klasą A2. Cenę nowego nośnika Lexar o pojemności 512 GB ustalono wstępnie na 300 dol. Oczywiście producent oferuje też warianty o pojemności 128 i 256 GB jednak tylko w klasie A1. Wszystkim towarzyszy za to adapter do standardu SD.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: