Lexar z pierwszą kartą SDXC 128GB

Karta Professional 133x SDXC 128GB to jedna z dwóch nowych propozycji Lexara dla profesjonalnych użytkowników. Przepustowość wynosząca 20MB/s i dożywotnia gwarancja mają przyciągnąć klientów mimo wysokiej ceny.

Lexar zapowiedział pierwszą kartę SDXC o pojemności 128GB. Podwojenie pojemności nie wiążę się z utratą szybkości karty. Jej przepustowość wynosi 20MB/s.

Karta Lexar Professional 133x SDXC została zaprezentowana nie tylko w odmianie 128GB, ale także 64GB. Obydwie karty posiadają dożywotnią gwarancję. Niestety pojemność i szybkość idzie w parze z wysoką ceną.

Model Professional 133x SDXC 128GB został wyceniony na 699 dolarów, a wersja 64GB na 399 dolarów. Karty mają zostać zaprezentowane podczas rozpoczynających się w czwartek targów CES. Na rynku pojawią się jeszcze w tym kwartale.

SDXC jest nowym formatem, o którym głośno mówiło się już na CES dwa lata temu. Wtedy szumnie zapowiadano, że staną się one rewolucją zapewniając pojemność nawet do 2 TB przy transferze do 104MB/s. Niestety szybko okazało się, że rzeczywistość nie wygląda tak różowo, a rozwój tej technologii idzie znacznie wolniej niż się spodziewano.