Lexar zapowiada nowe karty SDHC

Firma Lexar poinformowała, że udostępni nowe karty pamięci Secure Digital High Capacity (SDHC). W przyszłym miesiącu na rynek trafią karty o pojemności 4 gigabajtów, a jeszcze w bieżącym roku można będzie kupić 8-gigabajtowe SDHC Lexara.

Karta Platinum II SDHC o pojemności 4 GB będzie pracowała z prędkością 60x, co oznacza, że minimalne tempo zapisu danych wyniesie 9 megabajtów na sekundę. Jest to więc, zgodnie ze specyfikacją SDHC, karta typu Class 6. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzyma program Corel Photo Album 6 i dożywotnią gwarancję.

Karta o identycznej pojemności wydana w ramach serii Standard będzie urządzeniem typu Class 2. Będzie w stanie zapisać 2 megabajty danych w ciągu sekundy. W cenie karty wliczono okrojoną edycję Corel Photo Album 6 oraz 5-letni okres gwarancyjny.

Sugerowana cena wspomnianych urządzeń wynosi 99,99 USD za kartę Platinum II oraz 79,99 za kartę Standard. Karty SDHC korzystają z systemu plików FAT32, nie są jednak kompatybilne ze standardowymi czytnikami kart SD.


Zobacz również