Lexicon BD30 - odtwarzacz Blu-ray za 13 900 zł

Amerykańska firma Lexicon wprowadziła na rynek polski nowy odtwarzacz Blu-ray noszący oznaczenie BD30. To "zapewniające najwyższą jakość zarówno odtwarzanego obrazu, jak i dźwięku" urządzenie przeznaczone jest dla osób dysponujących grubym portfelem - trzeba za nie zapłacić...13 900 zł.

Lexicon BD30

Lexicon BD30

Najnowszy odtwarzacz amerykańskiej firmy korzysta z procesora VRS (Video Reference Series) firmy Anchor Bay, który, jak czytamy w informacji producenta, "gwarantuje niespotykaną jakość obrazu, dokładnie odpowiadającą oryginalnym zamierzeniom twórców".

Urządzenie dysponuje obudową o wymiarach 430 x 336 x 77 mm i waży 5,1 kg. Jest zgodne ze specyfikacją Blu-ray Disc (BD) w wersji Profile 2.0 oraz oferuje analogowe wyjście audio 7.1 i wyjście HDMI 1080p (dzięki technologii True24p użytkownik ma też możliwość oglądania filmów HD z prędkością 24 klatek na sekundę, czyli z taką, z jaką miały one być odtwarzane na dużym ekranie). Ponadto może się pochwalić wydawanym przez laboratoria Lucasfilm certyfikatem THX i obsługą dźwięku Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS, DTS-HD High Resolution Audio i DTS-HD Master Audio.

Sprzęt obsługuje następujące formaty: BD-Video, DVD-Video, AVCHD, DVD-Audio, SACD, CD, HDCD, Kodak Picture CD, CD-R/RW, DVD+/-R, DVD+/-RW, DVD+R DL, DVD-R DL i BD-R/RE. Pozwala też na odczyt materiałów z pendrive’a (dwa porty USB 2.0 - jeden wyprowadzony z przodu obudowy) i radzi sobie z konwersją klasycznego filmu DVD do formatu HD. Pobór mocy odtwarzacza to 35 W (biorąc pod uwagę jego cenę, jest to jednak mało istotny parametr).

Charakterystyka audio:

Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz (±0,4 dB)

Stosunek Sygnał-Szum >110 dB (A-ważony)

Zniekształcenia THD+N <0,002% (przy 1 kHz, 0 dBFS i filtrze górnozaporowym przy 20 kHz)

Nowość trafiła już do sprzedaży. Jej cena to 13 900 zł.

Zapoznaj się z dokładną specyfikacją urządzenia.