Lexmark P6350

W najnowszym kombajnie Lexmarka poprawiono i tak niezłą szybkość druku. Podupadł skaner.


W najnowszym kombajnie Lexmarka poprawiono i tak niezłą szybkość druku. Podupadł skaner.

Od dwóch lat system druku Lexmarka praktycznie się nie zmienił. Dwa kosze na trzy naboje, z których czarny i foto występują na zmianę - pierwszy do druku tekstu, drugi fotografii. W najnowszym modelu udało się jeszcze nieco przyspieszyć pracę w najprostszych trybach, nominalnie do 24 stron na minutę. To największa zmiana, jaką dostrzegliśmy w mechanizmie druku.

Co to za kartka?

Powiększono centralnie umieszczony wyświetlacz. Jak zwykle u Lexmarka, służy nie tylko do przeglądania zawartości kart pamięci aparatów cyfrowych i kilku rodzajów retuszu, ale także do wyświetlania informacji o stanie urządzenia, a nawet kontekstowych podpowiedzi, np. w czasie wymiany kałamarza. Obsługa sporej liczby funkcji jest banalnie prosta. Czujnik rodzaju papieru został przeniesiony w okolice podajnika, co pozwala rozpoznać nośnik i wymienić na właściwy w razie pomyłki przed zaciśnięciem się wałków na kartce.

Plusy ujemne

Jakość druku tymi samymi głowicami nie mogła się zmienić. Dalej mamy mało przekonującą czerń i postrzępione litery w druku szkicowym, niezłą grafikę prezentacyjną, dość grubo ciosaną fotografię oraz średnie oddanie kolorów i szczegółów w dużej rozdzielczości.

W porównaniu do P4350 na niekorzyść zmienił się skaner. Jest nieco szybszy, ale ma zarówno gorszą rozdzielczość, jak i dynamikę. W efekcie ze skanowanych zdjęć znikają słońce i szczegóły w głębokich cieniach. Jak zwykle klasę pokazał FineReader, dołączony program do rozpoznawania tekstu. Warto zwrócić uwagę na ekonomiczne walory kombajnu. Koszt strony kolorowej (28 gr) zalicza się do najniższych, monochromatycznej (15 gr) już nie jest tak korzystny.

Wyniki testów

Druk tekstu (str./min) 8,3

Druk mieszany (str./min) 2

Druk fotografii A4 (s) 318

Jakość druku tekstowego 7,0

Jakość koloru 5,5

Jakość szczegółów 5,8

Jakość druku foto 6,1

Skanowanie w 300 dpi (str./min) 1,4

Jakość skanowania 4,4

Informacje

Lexmark, tel. 0801305801

http://www.lexmark.pl

Cena 649 zł