Lexmark poszerza ofertę drukarek laserowych

Lexmark wprowadził na rynek nowe modele monochromatycznych i kolorowych drukarek laserowych przeznaczonych dla niewielkich firm. Producent zapewnia, że wbudowane w urządzenia funkcje zapewniają nie tylko wyższe bezpieczeństwo podczas drukowania w sieci, ale również uprzyjemniają pracę z Lexmarkami dzięki np. funkcji drukowania plików PDF bezpośrednio do drukarki.

Drukarki wykorzystują rozdzielczość 1200 dpi i potrafią produkować do 28 stron na minutę. Podstawowy model - Lexmark E340 - wyposażono w port USB i równoległy, jego przeznaczeniem jest praca na biurku tuż obok komputera.

Model E342tn można już postawić na osobnym stoliku - producent zamontował w nim kartę sieciową i pojemnik na 550 arkuszy papieru; to ponad dwa razy więcej niż oferuje konkurencyjne urządzenie Ricoha (patrz artykuł "Biurowe laserówki od Ricoha"). Lexmark E340 ma kosztować 350 euro, jego starszy brat, E342tn, 600 euro.

Na tym nie koniec nowości. Firma wprowadziła na rynek również kolorowe drukarki C522n i C524 drukujące z szybkością 19 stron na minutę. Producent zapewnia, że dzięki technologii "Color Care" urządzenia nie tylko zapewniają oszczędność tonera, ale również ułatwiają zarządzanie uprawnieniami do drukowania.

Model C522n ma kosztować 600 euro, za C524 użytkownicy zapłacą od 700 do 1350 euro.


Zobacz również