Lexus LS460 - najbezpieczniejszy samochód świata

Toyota twierdzi, że nowinki technologiczne obecne w Lexusie LS460 uczynią to auto najbezpieczniejszym pojazdem na świecie. Samochód ma się pojawić w sprzedaży już we wrześniu bieżącego roku.

Przedstawiciele Toyoty mówią o "Integrated Safety Management Concept", dzięki któremu Lexus ma zagwarantować swojemu właścicielowi "Zero ofiar wypadków drogowych, zero wypadków" (ale patrz też: "Nie gazuj tak ostro, bo samochód się zawiesi"). Auto zadba bowiem nie tylko o pasażerów, ale również o innych uczestników ruchu drogowego.

Za unikanie kolizji odpowiedzialna będzie podwójna kamera wideo połączona z radarem, które to urządzenia stworzą trówymiarową mapę przestrzeni znajdującej się z przodu auta. Nad bezpieczeństwem tyłu samochodu również czuwa radar pracujący w zakresie mikrofal - jeśli wykryje on niebezpieczną sytuację na drodze (np. zbliżający się zbyt szybko pojazd), poinformuje o tym kierowcę oraz odpowiednio ustawi zagłówki.

Wbudowane w karoserię ultradźwiękowe sensory mają natomiast chronić samochód przed uszkodzeniem na parkingu sprawdzając, czy auto zmieści się w konkretnej przestrzeni.

Warto zajrzeć: Toyota Announces New Safety Technologies Based on 'Integrated Safety Management Concept' (witryna w języku angielskim)