LiDAR w iPhone 12 Pro/Pro Max zadba o Twój dystans społeczny

Apple udostępni nową aktualizację oprogramowania. Skorzystają posiadacze iPhone'a 12 Pro oraz nadchodzącego Pro Max. Funkcja wykorzysta bowiem LiDAR do mierzenia odległości pomiędzy ludźmi.

Wyrażenia takie, jak dystans społeczny, samoizolacja czy kwarantanna na dobre zapiszą się w naszej pamięci. Wszystko w związku z trwającą obecnie pandemią koronawirusa. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19 ludzie na całym świecie ograniczają kontakt fizyczny, co nie jest takie proste, jak pierwotnie mogło się wydawać.

iPhone 12 Pro z LiDARem
Źródło: macworld.com

iPhone 12 Pro z LiDARem

Źródło: macworld.com

Głównym czynnikiem ograniczającym rozprzestrzenianie się koronawirusa jest zachowanie odpowiedniego odstępu od innych osób przebywających w pobliżu. iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max wykorzystają skaner LiDAR do mierzenia odległości ludzi znajdujących się w pobliżu i poinformują swojego użytkownika, że nie zachowuje on odpowiedniego dystansu społecznego.

Całe rozwiązanie opiera się na rozwiązaniu ARKit People Occlusion, która w połączeniu z LiDARem jest w stanie odróżnić żywe istoty od przedmiotów. Funkcja ostrzegania przed niezachowaniem dystansu społecznego wchodzi w skład rozwiązań z zakresu ułatwień dostępu i przeznaczona jest głównie dla osób niewidomych oraz niedowidzących. Pozwala ona poprzez komunikat audio oraz wibracje poinformować użytkownika o zbyt bliskiej odległości do innych osób.

Funkcja wykrywania ludzi (People Detection) pojawi się w finalnej wersji systemu operacyjnego iOS 14.2. Oprogramowanie ma być udostępnione najpóźniej w przyszłym tygodniu. Funkcja wykrywania ludzi działała będzie jedynie na modelach wyposażonych w LiDAR. Mowa o iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max, który pojawi się w sprzedaży 13 listopada.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Źródło: slashgear.com