LibreOffice 4.3.4 - poprawki i ulepszenia

Światło dzienne ujrzało nowe wydanie Libre Office, czyli pakietu biurowego będącego konkurencją dla MS Office. Przynosi poprawki i ulepszenia w każdej aplikacji wchodzącej w jego skład.

Libre Office składa się z sześciu elementów: edytora tekstu Writer, arkusza kalkulacyjnego Calc, narzędzia do tworzenia prezentacji Impress, aplikacji graficznej Draw, matematycznej Math, a także rozbudowanego narzędzia do obsługi i tworzenia baz danych - Base. Wszystkie posiadają w pełni spolonizowany interfejs, dzięki czemu nikt nie będzie mieć kłopotów z ich obsługą, a wygląda on podobnie jak w przypadku wspomnianego pakietu Office, dzięki czemu użytkownikom łatwo "przesiąść się" z jednego na drugi. LibreOffice jest cały czas rozwijane i udoskonalane.

LibreOffice 4.3.4 - poprawki i ulepszenia

Najnowsze wydanie - oznaczone numerem 4.3.4 - to kolejne poprawki. W stosunku do poprzedniej edycji wprowadzono tu liczne usprawnienia i ułatwienia (m.in. w interfejsie), mające na celu poprawę komfortu użytkownika. Wśród wielu nowości warto wymienić takie rzeczy jak optymalizacja wstawiania ramek z tekstem, inteligentne podświetlanie komórek w arkuszach kalkulacyjnych, dodatkowe komendy do formuł (PERCENTILE.EXC, MODE.MULT i inne), a także możliwość używania modeli 3D w tworzonych prezentacjach (format glTF). To tylko kilka ze wszystkich nowości, które pojawiają się w nowym wydaniu pakietu. Każdy może pobrać go z tej strony.

Zobacz również:

  • Recenzja: ONLYOFFICE Docs - an alternative to MS Office