LibreOffice ma już 80 milionów użytkowników

LibreOffice to pakiet oprogramowania biurowego, zwany "największą konkurencją dla MS Office". Dziś pochwalono się 80 milionami użytkowników.

LibreOffice w ciągu ostatnich trzech lat sporo zyskuje na popularności - do września 2011 używało tego zestawu 10 milionów osób. Początki pakietu datują się na 2010 rok, kiedy Oracle kupiło Sun Microsystems, czyli firmę odpowiedzialną za OpenOffice. Deweloperzy, którzy byli niezadowoleni z kierunku, w jakim podąża projekt, na bazie jego kodu stworzyli LibreOffice i założyli odpowiedzialną za niego organizację The Document Foundation. Jej szefowie oceniają, że do końca tej dekady z pakietu korzystać będzie co najmniej 200 milionów osób.

LibreOffice ma już 80 milionów użytkowników

Może pomóc w tym niedawna informacja, że władze Wielkiej Brytanii wprowadziły format .odf jako oficjalny format do kontaktów z obywatelami. Italo Vignoli, jeden z założycieli The Document Foundation, ma nadzieję, że rządy innych krajów pójdą tą samą drogą, a jako jeden z najbardziej zachęcających do tego czynników podaje brak kosztów używania LibreOffice. We Francji już używa się go na ok. pół miliona rządowych komputerów, a władze hiszpańskiej Walencji zainstalowały go niedawno na 120 tysiącach komputerów. Kolejny atut zestawu to możliwość bezproblemowego odczytywania dokumentów tworzonych w MS Office - w testach na 10 000 plików nie udało się otworzyć tylko 130.

Jeśli chcecie przekonać się, co wart jest ten całkowicie darmowy pakiet biurowy, możecie pobrać jego najnowszą wersję z TEJ STRONY.