LibreOffice - najnowsza wersja już dostępna!

Na nasze strony trafiło wydanie pakietu LibreOffice 4.2.4. Zestaw ten, zwany największą konkurencją dla MS Office, pozwala na zaoszczędzenie kosztów zarówno firmom, jak i użytkownikom prywatny - jest za darmo dla każdego!

LibreOffice składa się z sześciu narzędzi. Writer jest odpowiednikiem Worda, pozwalając na edycję i tworzenie tekstu. Calc to arkusz kalkulacyjny, który może śmiało konkurować z Excelem, a wśród wielu funkcji znajdziemy także obsługę danych z zewnętrznych baz. Nie jest dla niego problemem używanie funkcji graficznych do wyświetlania obrazków 2D i 3D, co sprawia, że można stosować go do tworzenia dowolnych projektów. Natomiast Base umożliwi stworzenie bazy danych skonfigurowanej tak, aby zaspokajała potrzeby użytkownika. Obsługuje zapytania oraz tabele z MySQL, PostgreSQL czy Microsoft Access.

LibreOffice - najnowsza wersja już dostępna!

Calc w akcji

Draw to element pakietu, który umożliwia tworzenie i edycję grafik - choćby na potrzeby wstawienia do dokumentów stworzonych w Calc czy Writerze. Nie brak dodawania kształtów i figur, czy szybkiego tworzenia wykresów. A edytowane tu grafiki przydadzą się też i w Impress - module odpowiedzialnym za tworzenie prezentacji. Dodatkowo mamy jeszcze Math - narzędzie do obsługi równań, wykresów czy formuł.

Wszystko to sprawia, że LibreOffice doskonale spełnia potrzeby każdego użytkownika. Plusem jest również polskojęzyczny interfejs we wszystkich składnikach zestawu. Najnowszą wersję pakietu można pobrać z tej strony. Polecamy!