LibreOffice - wersja 3.5.1 już dostępna

W ogłoszeniu Document Foundation czytamy, że pakiet biurowy LibreOffice 3.5.1 naprawia większość najważniejszych błędów znalezionych przez użytkowników. Jego finalną wersja za darmo mogą już pobierać użytkownicy systemów Windows, Mac OS X i Linux.

LibreOffice - wersja 3.5.1 już dostępna

LibreOffice

LibreOffice 3.5.1 można pobrać ze strony oficjalnej pakietu biurowego. Document Foundation napisało na blogu, że nowa wersja oferuje kilka ważnych usprawnień. Jej pierwszy release candidate naprawił 100 ważnych błędów, a drugi dodatkowe 14 z wersji 3.5.0. Niektóre z poprawek dotyczą błędów prowadzących do niespodziewanego zamknięcia aplikacji, a inne załatały luki bezpieczeństwa.

Polecamy: LibreOffice, era post-PC. W chmurze i na smartfony

Obecnie nad LibreOffice pracuje 400 deweloperów, a od września 2010 roku do projektu dołączało ich około 20 miesięcznie. Italo Vignoli z Document Foundation mówi, że przyciąga ich licencja copyleft i przyjazne środowisko. Document Foundation zachęca za pomocą programu wsparcia do wprowadzania swojego pakietu biurowego w dużych. Oferuje pomoc w migracji i wersje oprogramowania na specjalne zamówienia.

Zobacz też: Intel poleca LibreOffice'a i wchodzi w skład TDF

Osoby, które pobrały LibreOffice 3.5.1. release candidate nie muszą aktualizować pakietu do wersji finalnej, bo jest ona identyczna z tą, której obecnie używają. Posiadacze pakietu w wersji starszej niż 3.4.5 powinni natomiast najpierw ją odinstalować lub zaktualizować do wersji 3.4.5 przed aktualizacją do 3.5.1. Również osobom korzystającym obecnie z OpenOffice zaleca się jego wcześniejsze usunięcie.

Warto wiedzieć: Tajemnice LibreOffice. Zobacz co potrafi Writer