Liczba utworów w Iplay przekroczyła pół miliona

Iplay.pl podpisał umowę o współpracy największą firmą muzyczną - EMI oraz z wytwórniami De Monolit oraz Kayax. W efekcie liczba utworów w serwisie przekroczyła pół miliona.

Iplay jest pierwszym w Polsce serwisem muzycznym, który podpisał bezpośrednią umowę z EMI. Oferta serwisu iplay.pl zawiera utwory najbardziej popularnych wykonawców z polski oraz zagranicy. - Dzięki podpisaniu umów z kolejnymi wytwórniami serwis wzbogacił się o utwory takich wykonawców jak Depeche Mode, Lenny Kravitz, Kayah czy Massive Attack. Szczególnie istotne było poszerzenie zawartości serwisu o katolog EMI, gdyż jest to największa niezależna firma muzyczna współpracująca z prestiżowymi wykonawcami - skomentował Tomasz Szladowski, prezes iplay.pl.

Od maja 2005 roku Iplay ma podpisane umowy z Sony BMG oraz Warner Music.

Serwis planuje nadal budować zasoby muzyczne i mobilne, pozyskiwać i wdrażać technologie redystrybucji materiałów cyfrowych w internecie i w kanale mobilnym.

Trwają pracę nad platformą, która dostarczy użytkownikom utwory na urządzenia przenośne.

- Rynek cyfrowego kontentu rozrywkowego jest ciągle we wczesnym etapie rozwoju i ma przed sobą jeszcze okres ponadprzeciętnego wzrostu. Zajęcie dobrej pozycji na tym rynku jest priorytetem Iplay.pl - powiedział Andrzej Jasieniecki, dyrektor inwestycyjny MCI Management S.A. odpowiedzialny za projekt Iplay.pl.

W zeszłym roku Iplay.pl zanotował 495 tys. zł przychodów ze sprzedaży oraz 52 tys. zł zysku netto.

***

Iplay.pl powstał trzy lata temu jako pierwszy legalny, internetowy sklep muzyczny w Europie Środkowo-Wschodniej. Na początku funkcjonował jako serwis odsłuchowy. Przełomowy był sierpień 2004, kiedy Iplay umożliwił użytkownikom zapisywanie utworów na dysku komputera, wypalanie utworów na płyty audio oraz transfer plików na urządzenia przenośne. W 2003 roku w serwis zainwestował fundusz MCI Management S.A., który stopniowo zwiększał swoje zaangażowanie w to przedsięwzięcie i obecnie posiada ponad 75 % udziałów.

MCI doinwestował Iplay

mp3.pl - nowe źródło legalnej muzyki