Liczba użytkowników Facebooka rośnie i rośnie...

Założony przez Marka Zuckerberga portal rośnie w siłę i nie przeszkadza mu nawet chwilowa moda w sieci, która polega na nieposiadaniu konta w serwisie. Facebook to gigant na bardzo solidnych nogach.

Wiemy o tym dzięki raportowi fiskalnemu za ostatni kwartał ubiegłego roku, który Facebook opublikował w sieci. W stosunku do trzeciego kwartału 2014 roku, liczba użytkowników wzrosła o 13% i wynosi teraz 1,39 miliarda osób, przy czym ciągłą aktywność wykazuje więcej niż 890 milionów. Coraz więcej z nich to użytkownicy urządzeń mobilnych - 526 milionów loguje się na FB właśnie z tego typu sprzętu. Rok temu było to 296 milionów, więc skok jest ogromny. A czy finanse wzrastają podobnie do liczby użytkowników?

Liczba użytkowników Facebooka rośnie i rośnie...

Tutaj Facebook może pochwalić się jeszcze lepszym wynikiem, ponieważ przychód za cały rok 2014 wyniósł 12,47 miliarda dolarów, z czego zysk to 701 milionów. W porównaniu z 2013 rokiem to duży wzrost - o 58%. Dochód przynoszą głównie reklamy na urządzeniach mobilnych - stanowią one 69% źródła przychodu firmy. W 2015 roku spodziewane są dodatkowe profity po wprowadzeniu "Facebook at Work", czyli funkcji pozwalającej oddzielić profil prywatny od zawodowego.

Zobacz również:

  • Twitter zakazuje udostępniania osobistych zdjęć i filmów
  • Facebook zmienia nazwę na Meta