Licznik rowerowy z systemem Android

Pioneer zaprezentował pierwszy komputer dla kolarzy pracujący pod kontrolą systemu Android. Urządzenie może pomóc w treningach. Posiada także mnóstwo innych funkcji.

Android zadomowił się już w smartfonach. W tym roku ma podbić także rynek tabletów. Serwis DigInfo.tv poinformował natomiast o znacznie ciekawszym zastosowaniu platformy Google. Pioneer postanowił zmienić nieco funkcjonalność systemu i spróbować swoich sił w branży kolarskiej.

Prototypowy przenośny komputer posiada wodoszczelną obudowę z 2,2-calowym, kolorowym ekranem. Pod spodem znajduje się rząd przycisków oraz tzw. trackball do nawigowania po menu. W zestawie z urządzeniem znajdzie się też m.in. specjalny czujnik mierzący obciążenia przenoszone na korbę. W samym komputerku użytkownik znajdzie wejście USB oraz slot na kartę microSD.

Zobacz również:

  • Jaki gramofon do 1500 zł kupić w 2021 roku? [RANKING]

Komputer dla cyklistów umożliwia monitorowanie wielu parametrów, w tym oczywiście funkcji ze standardowych liczników. Wersja produkcyjna posiadać będzie nawigację, umożliwiając śledzenie trasy przejazdu. Zastosowanie systemu Android pozwoli także na korzystanie z wielu przydatnych aplikacji, a także tworzenie nowych, specjalnie zaprojektowanych dla cyklistów.

Pioneer obiecuje do 12 godzin pracy urządzenia na jednym cyklu ładowania. Firma nie podała jeszcze dokładnej wagi komputera, jednak na pewno będzie ona niższa niż 100 gramów. Na razie nie znana jest także data premiery ani cena urządzenia.