Liczyłeś na nowego, taniego iPhone'a? Dostaniesz urządzenie z 2014 roku

Niestety nadchodzący iPhone SE nadal zaoferuje wygląd znany nam od czasów premiery iPhone'a 6. Dla wielu użytkowników z pewnością będzie to wada nie do przełknięcia. A szkoda, ponieważ na pokładzie pojawi się modem 5G oraz wydajne podzespoły.

W sieci mówi się o zaprzestaniu przez Apple produkcji i sprzedaży smartfonów bez modemu sieci 5G. Obecnie portfolio składa się z wielu modeli iPhone'a, które nie posiadają 5G. Mowa o starym już iPhone Xr z 2018 roku, niezwykle popularnym iPhone 11 oraz iPhone SE.

iPhone SE

iPhone SE

Apple zamierza wprowadzić na rynek taniego iPhone'a z wbudowanym modemem sieci 5G. Część internautów liczyła, że będzie to odświeżony iPhone 11. Apple znane jest z wykorzystywania znanych już modeli do budowy taniego iPhone'a. Tak samo będzie tym razem, ale gigant z Cupertino nadal zamierza korzystać z kadłubka, którego znamy od dobrych 6 lat.

Zobacz również:

Nadchodząca, trzecia już generacja iPhone'a SE nie otrzyma nowej obudowy. Oznacza to, że smartfon zaoferuje niewielki ekran IPS LCD o przekątnej 4,7 cala oraz wygląd znany z iPhone'a 8.

W środku znajdziemy wydajniejsze podzespoły oraz zintegrowany modem sieci 5G.

Informacje o nadchodzącym modelu przekazał Ross Young za pośrednictwem Twittera. Dodał on, że zupełnie nowy model iPhone'a SE z ekranem o przekątnej 6,1 cala powinien pojawić się na rynku w okolicach 2023 roku. Będzie to kompletnie nowy smartfon, który wykorzysta kadłubek iPhone'a 12. Oznacza to, że tani iPhone SE dostanie ekran OLED za około dwa lata.

Do tego czasu bazowe modele iPhone'a oferować będą wyświetlacze IPS LCD i czytnik linii papilarnych, a jedyną nowością ma być modem sieci 5G.

Zobacz najnowsze informacje o iPhone 13.

Źródło: techradar.com