Lider Informatyki 2014 dla małych i średnich firm

Jeszcze tylko do najbliższego piątku - 23 maja Redakcja Computerworld Polska czeka na zgłoszenia firm oraz instytucji, które efektywnie i innowacyjnie wykorzystują rozwiązania ICT. Po roku przerwy małe i średnie przedsiębiorstwa mają w Konkursie Lider Informatyki 2014 swoją odrębną kategorię.

Na podstawie zaprezentowanych przez uczestników opisów wdrożeń niezależne Jury Konkursu, w którym zasiadają wybitni eksperci, osobowości branży nowych technologii: Tomasz Bejm, partner zarządzający Grupą Doradztwa Technologiczne¬go, PwC Polska, Tomasz Bitner, redaktor naczelny Compu¬terworld, Sebastian Christow, dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Gospodarki, Andrzej Jarosz, Country Manager, IDC Poland, Leszek Maśniak Executive Partner, Gartner oraz Aleksander Poniewierski, partner, lider Doradztwa IT na Europę Środkowo-Wschod¬nią, EY wyłoni finalistów. Każdy z uczestników Konkursu ma również szansę znaleźć się wśród finalistów kategorii specjalnej Data&Information Master, a tym samym wygrać cenną nagrodę w postaci wizyty studyjnej w Krzemowej Dolinie. Tradycyjnie już Nagrodę specjalną – za innowacyjność - przyzna Ministerstwo Gospodarki, które objęło Lidera Informatyki 2014 honorowym patronatem. Jak co roku Liderzy spotkają się na Kongresie, a ceremonia wręczania nagród odbędzie się w Warszawie.

O prestiżu i znaczeniu Konkursu świadczy ponad tysiąc uczestników siedemnastu dotychczasowych edycji, którzy chętnie o udziale informują i podkreślają, że sukcesy osiągnięte w tej rywalizacji podnoszą znaczenie osób odpowiedzialnych za IT w firmie.

Ponieważ zaś zdajemy sobie sprawę, że w mniejszych firmach czas każdego pracownika jest niezwykle cenny, uprościliśmy ankietę. Formularz dla małych i średnich przedsiębiorstw jest dostępny na stronie www.liderinformatyki.pl.

Konkurs jest dobrą okazją do pokazania, jak przedsiębiorcy inwestują w rozwiązania IT. A inwestują coraz więcej. Zgodnie z przewidywaniami firmy analityczno-doradczej Gartner, globalne wydatki na usługi i produkty IT wzrosną w 2014 roku o 3,1% w stosunku do roku ubiegłego, osiągając poziom 3,8 biliona USD. Szczególnie istotne wzrosty prognozowane są w zakresie wydatków na oprogramowanie dla firm (o 6,8%), gdzie wartość rynku szacowana jest na 320 mld USD. Popyt na usługi informatyczne wzrośnie o 4,5% i osiągnie poziom 963 mld USD.

Dziś kluczowa dla przedsiębiorcy jest komunikacja oparta na mobilnych kanałach informacyjnych. Niezbędne są narzędzia wyposażone w mechanizmy dwustronnej synchronizacji danych, umożliwiające wymianę informacji w czasie rzeczywistym. Unikalne stają się aplikacje webowe, które pozwalają na zdalną komunikację, przydatną szczególnie wtedy, gdy w projekt zaangażowanych jest wiele osób. Właśnie takie narzędzia przyciągają uwagę dzisiejszego przedsiębiorcy, zainteresowanego wyspecjalizowanym oprogramowaniem, możliwym do zastosowania na szeroką skalę.

- Wydatki na IT będą rosnąć dynamicznie tak długo, jak długo producenci aplikacji biznesowych będą tworzyć oprogramowanie przystępne dla sektora MSP oraz dużych korporacji – przynoszące realne oszczędności finansowe, eliminujące czasochłonne i kosztowne procesy na rzecz pełnej informatyzacji przedsiębiorstwa – podsumuje Zuzanna Szymańska z firmy QSG S.A.