Lies Of P to niezwykłe połączenie Bloodborne i historii Pinokia

Jeśli czekacie na Bloodborne 2 to właśnie zapowiedziane Lies Of P jest grą dla was. Poznajcie mroczną historię Pinokia.

lies of p

Historię Pinokia - ożywionego, drewnianego pajacyka, który chciał został prawdziwym chłopcem zna chyba każdy. Przez lata doczekała się ona wielu adaptacji, zarówno filmowych, jak i animowanych. Pinokio nie miał jednak szczęścia do gier. Zespół Round 8 Studio postanowił to jednak zmienić i właśnie zapowiedział Lies Of P - niezwykła grę RPG akcji z elementami soulslike. Fani Bloodborne będą zachwyceni.

Lies of P rozgrywa się w upadłym mieście Krat, gdzie Pinokio musi stoczyć walkę, aby stać się prawdziwym człowiekiem. Miasto inspirowane jest okresem Belle Epoque, który miał miejsce w Europie pod koniec XIX wieku i na początku XX wieku. Twórcy przygotowali dla graczy szereg powiązanych ze sobą zadań, w których kłamstwa Pinokia wpływają na ich przebieg. To z kolei oddziałuje na zakończenie gry.

W zrujnowanym Krat, Pinokio będzie musiał radzić sobie z wieloma wynaturzonymi istotami. W starciach z nimi nie jest jednak bezbronny. Nasz bohater może zmieniać części swojego ciała, aby zdobyć nowe umiejętności, które zapewnią mu przewagę w walce. Co więcej, twórcy przygotowali bogaty arsenał wymyślnych broni, które będziemy mogli dodatkowo modyfikować.

Przy okazji dzisiejszego ogłoszenia Lies of P doczekało się również klimatycznego zwiastuna.

Lies of P nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Wiemy jednak, że gra zmierza wyłącznie na PC i konsole nowej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series X.

Zobacz również: Outriders otrzyma nową zawartość. Square Enix stworzy kontynuację?