Life Goes On - zgiń, aby wygrać (recenzja)

Life Goes On to platformówka, której twórcy zastosowali dość nietypowe rozwiązanie. O ile zwykle w grach naszym zadaniem jest takie kierowanie postacią, aby nie stracić życia, to tutaj jest to wręcz rzecz niezbędna, aby przechodzić kolejne etapy.

Gra ma proste zasady - sterujemy rycerzem, który musi dotrzeć do Pucharu Życia, znajdującego się na planszy. Droga najeżona jest mnóstwem mniej lub bardziej wymyślnych pułapek - poczynając od wilczych dołów i przepaści, kończąc na miotaczach ognia oraz dmuchawach mroźnego powietrza, które zamraża rycerza w kostce lodu. Podczas rozgrywki przyjdzie nam kierować całym tłumem bohaterów - oczywiście nie jednocześni. Gameplay wymusza bowiem uśmiercanie kolejnych, do czego zostajemy wprawieni już na pierwszej planszy - wilczy dół jest tak szeroki, że należy wskoczyć do niego jednym rycerzem, a następnie wykorzystać jego głowę jako twarde, bezpieczne podłoże dla następnego śmiałka. Life Goes On to gra utrzymana w konwencji czarnego humoru, toteż nie zdziwcie się, gdy trzeba będzie wykorzystywać zwłoki poprzedników do torowania sobie drogi, używając ich jako obciążenia, blokady czy platformy, po której wskoczymy w wysoko położone miejsce. Polecam obejrzenie poniższego filmiku, prezentującego rozgrywkę w praktyce.

Produkcja ta nie jest tylko grą logiczną - oprócz perspektywicznego myślenia wymaga od gracza również dobrej zręczności oraz doskonałego refleksu. Zdarzają się sytuacje, że gdy spóźnimy się z daną akcją dosłownie o ułamek sekundy (np. ciut za późno użyjemy przełącznika), musimy praktycznie powtarzać planszę od samego początku. Life Goes On oferuje nam trzy duże światy - podziemia, góry oraz zamek. Zwieńczeniem każdego z nich jest różniąca się od pozostałych plansza, np. na ostatnim etapie kopalni musimy uciekać przed zalewającą wszystko lawą. Każdy etap to także wyzwanie - jeżeli zmieścimy się w dopuszczalnej liczbie strat, dostajemy bonus i odblokowujemy osiągnięcia.

Life Goes On - zgiń, aby wygrać (recenzja)

Produkcję tą mogę polecić osobom, które pamiętają takie pozycje jak choćby Lost Vikings czy Lemmings, albo też po prostu lubią platformówki, w których myślenie stanowi kluczową rolę.

PLUSY:

+ komiksowa oprawa audiowizualna, dużo etapów, ciekawy gameplay

MINUSY:

- niektóre zadania stricte zręcznościowe są po prostu irytujące

Ocena końcowa: 4/6

Wydawca: Infinite Monkeys Entertainment Ltd.

Wydawca PL: brak

Producent: Infinite Monkeys Entertainment Ltd.

Wymagania systemowe:

  • OS:Windows XP, Vista, 7,8
  • Procesor 2,1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta graf. 256 MB
  • DirectX:9.0
  • 150 MB HDD
  • wersja językowa: angielska