Lifebook T4010

T4010 to pierwszy tablet Fujitsu Siemens Computers na stałe wyposażony w klawiaturę.

T4010 to pierwszy tablet Fujitsu Siemens Computers na stałe wyposażony w klawiaturę.

Do tej pory Fujitsu Siemens Computers oferował wyłącznie tablety, do których niemożliwe było fizyczne dołączenie klawiatury. Miały one swoich zwolenników, ale także i przeciwników. Teraz producent rozpoczął sprzedaż urządzenia w wersji kompromisowej.

Lifebook T4010
Model Lifebook T4010 ma bardzo ładny design. Projektanci gustownie połączyli czarne i srebrne elementy obudowy. W notebooku wmontowano bardzo dobrej jakości czytelny i jasny wyświetlacz. Niestety, w testowanym przez nas egzemplarzu występowały problemy z kalibracją piórka na krawędziach ekranu. Wymagał on ponownej kalibracji przy zmianie trybu wyświetlania (z pionowego na poziomy i odwrotnie).

Pomijając wspomniane problemy z kalibracją, urządzenie jako tablet sprawowało się bardzo dobrze. Do notebooka jest dołączone wygodne piórko z dwoma przyciskami (funkcja lewego przycisku myszy i dwukrotnego kliknięcia). Brakuje tylko wbudowanego w ekran przycisku realizującego funkcję scrollingu otwartego dokumentu.

Lifebook T4010 jest wyposażony w dwa porty USB i jeden FireWire. Ma tylko jeden port PCMCIA. Miłośnicy fotografii cyfrowej na pewno ucieszą się z czytnika kart pamięci Secure Digital i Memory Stick. Wyposażony jest we wnękę z wymiennym napędem CD-R/DVD, który można zamienić na dodatkową baterię (dzięki zastosowanej technologii Intel Centrino notebook z dwoma bateriami może pracować ponad 8 godzin). W zestawie z tabletem znajduje się ministacja dokująca, wyposażona w cztery porty USB, gniazdo sieciowe i VGA, gniazdo DVI oraz wejście liniowe audio.

produkt Lifebook T4010

producent FSC,http://www.fujitsu-siemens.com.pl

cena brutto od 8699 zł

konkurenci Acer, HP, LG, Toshiba

kontakt FSC,http://www.fujitsu-siemens.com.pl

za:

Duża wydajność, ładny design, mała waga i wymiary.

przeciw:

Wysoka cena.