Liga Heyah Cybersport wkracza w nowy wymiar

Wczoraj, dnia 24 maja, w stołecznym hotelu InterContinental odbyła się konferencja prasowa firm Heyah, Logitech oraz ASUS. Zgromadzeni na niej dziennikarze poinformowani zostali o nawiązaniu współpracy między koncernami. Tym samym powołana została nowa liga - Heyah Logitech Cybersport.

Historia...

Heyah Logitech Cybersport to ambitny projekt entuzjastów gier komputerowych, którzy zdecydowali, że chcą zmienić oblicze polskiego e-sportu.

Twórcy Ligi postanowili więc zorganizować instytucję, która usystematyzowałaby krajowe rozgrywki online i nadała im nowy, bardziej uniwersalny wymiar.

Realizacja projektu wymagała pozyskana poważnych sponsorów. Pierwszym z nich był operator telefonii komórkowej Heyah, którego większość produktów adresowana jest do młodej grupy odbiorców.

W lipcu ubiegłego roku rozpoczęto realizację planu: wytypowano gry, które miały stać się ligowymi dyscyplinami. Były to nieśmiertelne Counter-Strike, WarCraft III: The Frozen Throne oraz FIFA Football 2005. Stworzono witrynę internetową i regulamin rozgrywek.

Aby trafić do większej ilości graczy, uczestników podzielono na klasy - amatorską i profesjonalną. Obie honorowane były cennymi nagrodami: myszkami, klawiaturami, słuchawkami, monitorami, padami, nagrywarkami oraz grami i rozmaitymi gadżetami.

Dla profesjonalistów Heyah przygotowało kolosalną, jak na polskie warunki, pulę nagród 25 tysięcy zł.

Rozpoczęto kampanię reklamową. Ważne, że jedynym warunkiem rejestracji było wypełnienie prostego formularza na stronie internetowej ligi. Zawodowcy dodatkowo musieli udowodnić swoje osiągnięcia w innych turniejach.

W wózku - przyszły Pro-Gamer

W wózku - przyszły Pro-Gamer

Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania zarówno organizatorów jak i partnerów. W ciągu dwóch dni do turnieju zapisało się ponad 300 osób! Do samego CS-a zgłosiło się ponad 170 klanów.

Po pasjonujących eliminacjach przyszedł czas na Wielki Finał, który rozegrany został w stołecznym klubie Lucid. Wydarzenie odbiło się szerokim echem daleko poza środowisko graczy.

Po wyłonieniu zwycięzców i wręczeniu atrakcyjnych nagród I edycja Heyah Cybersport dobiegła końca.

Przyszłość

Nowy herb Ligi

Nowy herb Ligi

Jak wspomnieliśmy na początku, Logitech został wczoraj drugim tytularnym sponsorem Ligi. W ten sposób powstało Heyah Logitech Cybersport.

Wiadomość niewątpliwie oznacza nową jakość Ligi. Logitech jest jedną z najbardziej znanych firm zajmujących się projektowaniem, tworzeniem i sprzedażą peryferyjnych urządzeń komputerowych.

Twórcy stawiają sobie bardzo ambitne cele - oprócz szerzenia popularności e-sportu, chcą sprawić aby został on uznany w Polsce za normalny sport. Uczyniły to już Rosja i Bułgaria.

Milowym krokiem aby osiągnąć ten efekt jest także niedawne zawiązanie współpracy Heyah Cybersport z firmą ASUS - rekomendowanym dostawcą sprzętu dla turnieju World Gamemaster Tournament (WGT).

W ten sposób, tegoroczny finał rozgrywek pod nazwą Heyah Logitech Cybersport - Ostateczna Rozgrywka - stał się równocześnie polskim finałem WGT. Oznacza to, że jego zwycięzcy wyjadą na finały WGT na Tajwan!

WGT odbywa się już w 23 krajach świata i zapewni graczom szansę na zdobycie sławy i nawiązania kontaktu ze światową czołówką sportu elektronicznego.

Nowy sezon - nowe wyzwania

W nowej edycji Ligi postanowiono, zgodnie z oczekiwaniami graczy, zmienić listę dyscyplin. Teraz będą to:

- Counter-Strike 1.6

- Warcraft III: The Frozen Throne

- StarCraft: Broodwar

- Quake IV

- Need For Speed: Most Wanted

Tak jak poprzednio, w Heyah Logitech Cybersport gracze podzieleni zostali na swie klasy: profesjonalną i amatorską. Jest jak pewna różnica, która dotyczy gier - StarCraft, Quake IV i Need For Speed Most Wanted.

Tytuły te nie zostały podzielone i mają tylko jedną klasę: Open. Mogą w niej brać udział wszyscy gracze niezależnie od biegłości. Decyzja ta jest podyktowana głównie względami technicznymi.

Drugi sezon ligowy trwa od 13 maja (losowanie grup eliminacyjnych) do końca września (finał). Finał sezonu rozgrywany będzie na lanie w Warszawie i potrwa dwa dni.

Większość rozgrywek składać się będzie z fazy grupowej i playoff. Do finału przejdzie po osiem drużyn z obu klas Counter-Strike'a, po ośmiu graczy z obu klas Warcrafta III i po ośmiu graczy z gier klasy Open.

Zainteresowany? Wejdź na oficjalna stronę Heyah Logitech Cybersport