Liga Programów - zapory sieciowe (firewall)

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowej Lidze Programów. W kolejnej edycji będziemy oceniać programy do ochrony komputera przed zagrożeniami z sieci. Każdy z czytelników może ocenić i skomentować wybrane przez redakcję zapory sieciowe.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie oceniającej aplikacje do ochrony komputerów przed atakami hakerów, trojanów i oprogramowania szpiegowskiego.

Liga Programów - Firewall

Każdy może ocenić poszczególne cechy programu w skali od 0 do 5 - łatwość obsługi, skuteczność zabezpieczeń, obciążanie zasobów komputera, kreatory reguł, funkcjonalność oraz stosunek możliwości do ceny. Według waszych ocen wyłonimy zwycięzcę.

W zawodach bierze udział siedem aplikacji - Kerio Personal Firewall, ZoneAlarm, Ashampoo FireWall, Outpost Firewall Pro, Personal Firewall, GeSWall oraz Jetico Personal Firewall. Jeśli wśród nich nie ma twojego ulubionego programu do ochrony komputera, możesz zaproponować go w komentarzu i podać uzasadnienie.

Z premedytacją pominęliśmy rozwiązania wbudowane w system operacyjny, aby wywołać dyskusję wśród naszych czytelników nad zasadnością kupowania lub instalowania dodatkowych zabezpieczeń. Zapraszamy także użytkowników systemu Linux do podzielenia się swoimi doświadczeniami w konfiguracji firewalla.

Dobrej zabawy!