...Liga nigdy cię nie zdradzi?

Już drugi tydzień trwa Liga Systemów operacyjnych i wciąż nie wiadomo kto wygra. Wiadomo natomiast kto przegra - Vista na samym dole rankingu ze średnią 1,48. W czołówce walczy Mandriva, Ubuntu oraz... Mac OS X.

Ku naszemu zaskoczeniu ranking (w czasie powstawania tego materiału) otwierała Mandriva, minimalnie wyprzedzając inną dystrybucję - Ubuntu. W tym miejscu trzeba dodać, że Ubuntu od soboty 19 maja było liderem. Wciąż nie wiadomo, kto będzie zwycięzcą naszych czytelników. Zagłosuj i ty!

Do tej pory w Lidze wzięło udział ponad trzy tysiące uczestników. Warto zajrzeć do komentarzy, gdzie toczy się zażarta dyskusja, w której każdy "chwali swoje" i przekonuje innych do "jedynie słusznego" systemu operacyjnego. Wynika z niej, że bardzo wielu użytkowników docenia zalety Debiana, bądź co bądź profesjonalnej dystrybucji.

Vista dostaje baty

Vista dostaje baty

Oto lista systemów, z których korzystają uczestnicy Ligi:

Windows XP - 74%

Linux - 12,2%

Mac OS X - 3,7%

Vista - 3,4%

Pozostałe - 6,7%

Popularność Windows nie ma żadnego przełożenia na ocenę produktów Microsoftu. Mówiąc delikatnie, nasi użytkownicy nie pozostawiają na nich suchej nitki. Najgorzej w zestawieniu plasuje się Windows Vista. Natomiast wielkim powodzeniem cieszy się Mac OS X, który zajmuje trzecie miejsce. "Inny" system znajduje się na czwartym miejscu.

Zapraszamy do zabawy!