LightWave 6 na Maka

Już niebawem do użytkowników Macintoshy trafi najnowsza wersja programu do tworzenia trójwymiarowych animacji i produkcji wideo. Według przedstawicieli producenta, firmy NewTek, LightWave 6 to najważniejszy upgrade w historii aplikacji.

Nowa wersja Lightwave'a jest efektem ponad 10 lat pracy informatyków z firmy NewTek. Aplikacja została gruntownie przebudowana - zmodernizowano jej architekturę, ulepszono interfejs. W programie znajdziemy także nowe narzędzia do animacji i modelowania oraz rozszerzone możliwości renderingu. Wersję makową Lightwave'a zaprojektowano tak, by możliwe było wykorzystanie najnowszych rązwiązań technologicznych użytych w komputerach Apple'a, m.in.: technologii QuickTime, OpenGL, a także możliwości procesora G4. Co więcej, nowy LightWave ma być kompatybilny z systemem Mac OS X.

Nowy program może pracować nie tylko w systemie Mac OS. Producent zapewnia, że jest możliwa zmiana platformy na której pracuje program - we wszystkich wersjach aplikacji spotkamy taki sam interfejs, a dane zapisane są tak, by ich odczytanie w innym systemie nie sprawiało kłopotów.


Zobacz również