Lightning zostaje - iPhone 12 bez portu USB Typu C

Kolejne plotki w sieci potwierdzają, że Apple nie zamierza wymieniać złącza Lightning na USB Typu C.

Apple jest jedną z niewielu firm, które nadal sztywno trzymają się własnych rozwiązań. Przez wiele lat urządzenia mobile z Cupertino posiadały złącze 30 pinowe, które w 2012 roku zostało wymienione na o wiele nowocześniejszy, obustronny port Lightning. Niestety czas płynie nieubłaganie, a złącze Lightning w chwili obecnej nie pozwala na przesyłanie plików z wykorzystaniem standardu USB 3.0, o Thunderbolt 3 nie wspominając.

Lightning zostaje - iPhone 12 bez portu USB Typu C

Źródło: macworld.com

Apple od premiery iPhone'a 6s w 2015 roku stosuje w swoich urządzeniach mobilnych szybkie pamięci wykorzystujące protokół NVMe. Niestety ich posiadacze nie skopiują szybko plików na komputer ze względu na ograniczenie przepustowości transferu danych.

Zobacz również:

  • Jak trafić do proponowanych na Instagramie?
  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [23.01.2022]
  • Zobacz najlepsze promocje na iPhone'y! [23.01.2022]

Dodatkowo nietypowe złącze do ładowania bardzo nie podoba się Radzie Europejskiej, która wszczęła już pierwsze kroki legislacyjne, która mają na celu utworzenie jednolitego standardu ładowania urządzeń mobilnych. Oczywiście mowa o porcie USB Typu C, który obecnie dostępny jest w prawie każdym nowym smartfonie z Androidem.

Apple nie zamierza jednak się podporządkowywać, a najnowszy iPhone 12 zadebiutuje ze złączem Lightning na pokładzie.

Informacja ta została potwierdzona ostatnio przez @choco-bit za pośrednictwem Twitter'a. Po raz kolejny w sieci pojawiają się informacje, że Apple nigdy nie zaprezentuje iPhone'a z portem USB Typu C, który z powodzeniem stosowany jest laptopach z rodziny MacBook. Okazuje się, że Apple zamierza obejść proces legislacyjny Unii Europejskiej i zaprezentuje w 2021 roku iPhone'a bez żadnego portu.

To nie do końca prawda, ponieważ @choco_bit donosi, że Apple zamierza zaimplementować w nadchodzącym iPhone'ie port Smart Connector znany z iPad'ów, ale rozwiązanie to nie pozwoli na ładowanie urządzenia.

Wizja iPhone'a bez portów staje się coraz prawdopodobna. Apple prawdopodobnie nie zamierza stosować się do zaleceń Unii Europejskiej, a decyzja o wprowadzeniu jednolitego systemu ładowania urządzeń mobilnych spowodowała, że gigant z Cupertino znacząco przyśpieszył pracę nad bez portowym iPhone'm.

Więcej informacji na temat iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone Xs

Źródło: techradar.com