Lightroom 2 - jest już beta

Adobe udostępniło wersję testową kolejnej ze swoich aplikacji. Tym razem chodzi o "cyfrową ciemnię" - Lightroom. Rozwój drugiego wydania tego programu wkroczył właśnie w fazę testów beta.

Jak informuje producent, najpoważniejsze zmiany, jakie zaszły dotąd w nowej wersji aplikacji w porównaniu z Lightroom 1.3 to m.in. dodanie obsługi 64-bitowych systemów operacyjnych Windows Vista i Mac OS X, obsługa wielu monitorów, poprawiony system organizacji i zarządzania zasobami fotografii i nowe narzędzia korygujące ("dodge" i "burn" do miejscowego retuszu). Nowy Lightroom ma być także ściślej zintegrowany z Photoshopem. Program jest dostępny do pobrania ze strony producenta. Ponieważ jest to wersja rozwojowa, możliwość korzystania z niej wygaśnie w sierpniu br.

Więcej informacji: Adobe Lightroom

Przypomnijmy, iż kilka dni temu firma udostępniła inną swoją aplikację w formie wydania beta - mowa tu o webowym odpowiedniku Photoshopa - Photoshop Express. Po tym, gdy okazało się, że dołączona do niej licencja jest niezwykle restrykcyjna (sformułowano ją w sposób, który odstrasza użytkowników), Adobe zmieniło zasady licencji EULA dla tego programu.