Limbo trafi do PlayStation Network

Przebojowa gra niezależna z zeszłego roku może już niedługo trafić na PlayStation. Wydawało się, że Limbo pozostanie produkcją dostępną wyłącznie dla użytkowników Xboksa. Nowe doniesienia wskazują jednak, że może być całkiem inaczej.

Dla wielu osób Limbo było jednym z najbardziej wyróżniających się tytułów Xbox Live Arcade w zeszłym roku. Platformówka pełna mrocznego klimatu i łamigłówek do rozwiązania znalazła 750 tys. nabywców od czasu jej ukazania się na konsoli Microsoftu. Została też nominowana w kilku kategoria BAFTA Video Games Awards.

Obecnie serwis GameSetWatch.com podaje, że koreańska komisja przyznająca kategorie wiekowe poinformowała o ocenienie dla gry przyznanej jej przez Sony Computer Entertainment Korea. Prawdopodobnie jest to jeden z kroków wymaganym przed jej wprowadzeniem do internetowego sklepu PlayStation.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, to Limbo już wkrótce pojawi się na konsoli firm Sony. Nie będzie pierwszą grą, która prosto z Xbox Live Arcade trafi do PlayStation Store. Podobnie było już z grami Castle Crashers i Braid. Ta druga pojawiła się także na PC i Macu. Możliwe, że podobnie będzie także z bardzo popularnym Limbo. Takie doniesienia pojawiły się już wcześniej.

Aktualizacja: 01 lipca 2011 07:52

Studio Playdead oficjalnie zapowiedziało, że ich gra Limbo trafi do PlayStation Network w lipcu. Potwierdziło także wiadomość o wprowadzeniu gry na komputery PC za pomocą serwisu Steam.