Limitowana edycja Age of Conan wyprzedana!

Producent gry ogłosił, że zamówienia na Age of Conan już przekraczają możliwości produkcyjne, a limitowana edycja kolekcjonerska została wyprzedana. Funcom nie kryje, że jest zaskoczony aż taką popularnością tytułu.

Producent gry rozesłał do sklepów 700 000 kopii Age of Conan. Jak się okazuje ta pokaźna liczba nijak się ma do zamówień od sklepów i część z nich będzie musiała poczekać na drugą dostawę.

Podobny los spotkał 110 000 egzemplarzy edycji kolekcjonerskiej gry. Pomimo, że premiera dopiero przed nami już wszystkie zostały sprzedane.

Wiceprezes Funcomu, Morten Larssen, stwierdził iż te dane mogą oznaczać, że jest to największa przedsprzedaż gry PC w historii. Nawet World of Warcraft nie może się poszczycić takimi wynikami.

Popularność przed premierą w wypadku gry typu MMO niekoniecznie musi świadczyć o sukcesie produkcji. Tak naprawdę dopiero pierwszy rok na rynku rozstrzygnie czy Age of Conan zagości w branży na dłużej.

Po więcej informacji na temat premiery i cen zapraszam do artykułu "Ile zapłacimy za zabawę w Age Of Conan: Hyborian Adventures?".