Limitowany cooler CPU Asusa

Firma Asus wprowadziła do swojej oferty limitowaną edycję coolera o oznaczeniu Triton 79 AMAzing. Urządzenie przeznaczone jest między innymi do współpracy z czterordzeniowymi procesorami Intela/AMD.

Asus Triton 79 AMAzing jest wysoki na 146 mm (pozostałe wymiary to 126 x 114 mm) i waży 670 gramów. Korzysta z miedzianej podstawy, czterech pokrytych niklem miedzianych rurek termoprzewodzących (heatpipe) oraz radiatora z aluminiowymi blaszkami.

Limitowany cooler CPU Asusa

Asus Triton 79 AMAzing

We wnętrzu urządzenia zamontowano podświetlany niebieskimi diodami LED wiatrak o wymiarach 120 x 120 x 25 mm, którego łopatki obracając się z prędkością 1300 obrotów na minutę (+/-10%) i generują hałas na poziomie 18 dBA. Podczas pracy schładza on również układy VRM (Voltage Regulation Modules) zmniejszając ich temperaturę o 10-15 stopni Celsjusza oraz korzysta z funkcji PWM. Wśród obsługiwanych procesorów znalazły się zarówno czterordzeniowe układy Intela jak i czterordzeniowe jednostki AMD (Intel: Core 2 Extreme, Core 2 Quad, Core 2 Duo, Pentium 4; AMD: Athlon 64 FX/X2, Phenom FX/X2/X4).

Triton 79 AMAzing - jak przystało na limitowaną serię - wyposażono w bardo porządne opakowanie oraz niepowtarzalny numer seryjny. Niestety, jego cena nie została podana.

Strona producenta.