LinkedIn myśli o wejściu na giełdę w 2011

LinkdedIn wypełniając formularze rejestracyjne pierwszej oferty publicznej (IPO) i wprowadzając swoje akcje na giełdę, stałby się w tej dziedzinie pionierem wśród serwisów społecznościowych. W ten sposób wyprzedziłby potentatów takich jak Facebook i Twitter.

Wall Street Journal podał, że biznesowy serwis społecznościowy, w ramach realizacji IPO, złoży wymagane dokumenty do kwietnia 2011 roku. LinkedIn jest raczej zawodnikiem drugiej ligi, ale może zostać pionierem jeśli chodzi o wejście na giełdę.

LinkedIn byłby pierwszym z serwisów społecznościowych, którego akcje trafiłyby do obrotu publicznego i byłoby to dobrym testem wartości firm tego typu - powiedział Dan Olds, analityk z The Gabriel Consulting Group.

Choć LinkedIn to nie Facebooka ani Twitter, to ma jednak około 85 mln użytkowników i biznes plan, który jest przynajmniej tak samo rozbudowany, a z innego punktu widzenia nieprzejrzysty, jak biznesplany Facebooka i Twittera - dodał Olds.

Twitter i Facebook nie przewidywały na razie swojego szybkiego wejścia na giełdę papierów wartościowych.

Członek zarządu Facebooka, Peter Thiel powiedział dla Reuters, że swoją pierwszą ofertę publiczną (IPO) planowali na koniec roku 2012. Mając więcej niż pół miliarda użytkowników i znaczącą pozycję w internecie, Facebook byłby interesujący dla inwestorów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: