Linksys HomePlug AV Powerline - nowe urządzenia do rozbudowy domowych sieci

Firma Cisco zaprezentowała dwa nowe urządzenia Linksys. Pierwsze ułatwia połączenie wielu urządzeń multimedialnych z internetem, natomiast drugie pozwala rozszerzyć zasięg sieci bezprzewodowych.

Coraz więcej urządzeń multimedialnych umożliwia korzystanie z różnych aplikacji po podłączeniu do internetu. Nowy sprzęt od Cisco ma ułatwić podłączenie ich za pomocą kabli do gniazdka elektrycznego zmienionego w punkt dostępu do internetu. Dzięki Linksys Powerline AV 4-Port Network Adapter Kit, użytkownik będzie mógł podłączyć jednocześnie cztery urządzenia (np. konsolę czy tablet) do jednego punktu dostępu. Sugerowana cena adaptera to 339 zł.

Drugi nowy produkt ma posłużyć zwiększeniu zasięgu sieci bezprzewodowej. Aby poprawić zasięg w danym miejscu wystarczy podłączyć Linksys Powerline AV Wireless Network Extender Kit do gniazdka elektrycznego. Zestaw posiada 1-portowy adapter Powerline i 1-portowy adapter ze zintegrowanym punktem dostępu bezprzewodowego. Urządzenie pojawi się w sklepach w maju.

Sprzęt Linksys z serii Powerline instaluje się w prosty sposób. Wystarczy podłączyć jeden adapter do gniazdka elektrycznego w pobliżu routera, a drugi w miejscu, w którym chcemy korzystać z urządzeń multimedialnych.