Linksys prezentuje bezprzewodowy router do obsługi multimediów

Linksys by Cisco wprowadził na rynek dwupasmowy router Wireless-N Gigabit - WRT320N. Urządzenie zaprojektowano z myślą o osobach, które potrzebują sieci obsługującej wszystkie media znajdujące się w domu.

Linksys prezentuje bezprzewodowy router do obsługi multimediów

Dwupasmowy router Linksys by Cisco WRT320N oferuje dodatkowe pasmo 5GHz do przesyłu danych wrażliwych na zakłócenia. Urządzenie posiada też 4-portowy przełącznik Gigabit Ethernet. Użytkownik może więc podłączyć część urządzeń poprzez kabel, a jednocześnie korzystać z bezprzewodowej technologii 802.11n w pasmach: 2,4 GHz lub szerszym 5 GHz.

Podstawowa częstotliwość 2,4 GHz wykorzystywana jest przez urządzenia takie jak: drukarki, telefony bezprzewodowe czy faks. Natomiast częstotliwość 5GHz jest używana do przesyłu danych multimedialnych wrażliwych na zakłócenia, np. filmy, muzyka, czy gry online.

Router sprzedawany jest z oprogramowaniem instalacyjnym LELA, które pomaga skonfigurować, a następnie zarządzać siecią. LELA zabezpiecza przed atakami internetowymi oraz czuwa nad wprowadzaniem aktualizacji.

Na routerze WRT320N można też uruchomić usługę Home Network Defender. To program chroniący przed zagrożeniami sieciowymi, który działa na poziomie routera i blokuje intruzom dostęp do osobistych informacji. Home Network Defender posiada też funkcję kontroli rodzicielskiej.

Dwupasmowy router bezprzewodowy N Gigabit WRT320N jest już dostępny i kosztuje 399 zł (z podatkiem VAT).

Czytaj również "Linksys: router do mobilnego internetu".