Linksys wprowadza router WRT160N oraz bramkę WAG160N

Firma Linksys przedstawiła nowe urządzenia z serii Wireless-N Ultra RangePlus: router WRT160N oraz bramkę WAG160N. Urządzenia adresowane są do osób, które szukają nowoczesnego i stylowego wzornictwa, a jednocześnie chcą zbudować szybką sieć w standardzie Wireless N w swoim domu, nie mając zbyt wiele czasu na jej konfigurację i podłączanie kolejnych urządzeń.

WRT160N

WRT160N

WRT160N oraz WAG160N korzystają ze standardu 802.11n, który jest nową generacją szybkiej łączności Wi-Fi. Dzięki temu zapewniają zasięg oraz przepustowość, która pozwala korzystać z aplikacji wymagających szerokiego pasma dostępu, np. niezbędnych do przesyłania filmów HD, muzyki czy obsługi połączeń głosowych .

Produkty oferowane są wraz ze specjalnym oprogramowaniem instalacyjnym LELA (Linksys Easy Link Advisor). Zapewnia ono wysoką stabilność sieci oraz bezpieczeństwo połączonych z nią komputerów, kamer internetowych czy drukarek. Pozbawiona technicznego żargonu aplikacja umożliwia automatyczną instalację i konfigurację routera oraz domowej sieci bezprzewodowej, bez potrzeby wpisywania skomplikowanych danych.

WRT160N oraz WAG160N wyróżnia stylowa, srebrno-czarna obudowa oraz antena wewnętrzna. Zaprojektowano je tak, by pasowały do każdego modnie urządzonego domu.

Ważna jest też prostota ich obsługi. Pozwalają skonfigurować sieć samodzielnie, a jej obsługa nie wymaga od użytkownika zaawansowanej wiedzy technicznej" - mówi Kamil Śliwski, dyrektor ds. sprzedaży Linksys, oddział Cisco, w Polsce.

Przyjazna instalacja

LELA (Linksys EasyLink Advisor) to inteligentne oprogramowanie, które ułatwia instalację i konfigurację routera oraz domowej sieci bezprzewodowej. Aplikacja posiada czytelny panel graficzny, za pomocą którego użytkownik może kontrolować pracę sieci. LELA dba również o stabilność bezprzewodowych połączeń - powiadamia o każdym potencjalnym błędzie i doradza, jak go rozwiązać. Jeżeli użytkownik nie radzi sobie z problemem, funkcja Direct Connect Support umożliwia zdalny dostęp pracownika pomocy technicznej do sieci klienta.

W przyszłości LELA umożliwiać będzie dodawanie takich usług, jak kontrola rodzicielska czy przechowywanie i udostępnianie danych w sieci. Oprogramowanie to, w języku polskim, jest bezpłatnie dołączane do urządzeń Linksys obecnych w sklepach.

Bezpieczeństwo sieci domowej

Routery WAG160N i WRT160N obsługują standard Wi-Fi Protected Setu, który ułatwia ustawianie zabezpieczeń w sieci bezprzewodowej oraz umożliwia bezproblemową współpracę podłączonych do niej urządzeń. Wystarczy wcisnąć przycisk WPS, znajdujący się

na routerze oraz na innych bezprzewodowych urządzeniach obsługujących standard WPS, aby je zsynchronizować i ustanowić szyfrowane połączenie.

Ceny i dostępność

Routery WAG160N i WRT160N są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów, sprzedawców oraz w sklepach internetowych. We wrześniu i październiku br. urządzenia można nabyć w zestawach z kartą Wireless-N USB WUSB600N-EU.

Sugerowane ceny detaliczne dla poszczególnych produktów:

- Router Ultra RangePlus Wireless-N (WRT160N) - 319 zł z VAT

- Bramka Ultra RangePlus Wireless-N ADSL2+(WAG160N) - 389 zł z VAT

- Router Ultra RangePlus Wireless-N (WRT160N) + WUSB600N-EU - 369 zł z VAT

- Bramka Ultra RangePlus Wireless-N ADSL2+ (WAG160N) + WUSB600N-EU - 439 zł z VAT

- Linksys Easylink Advisor (LELA) - bezpłatnie


Zobacz również